China verwijdert bericht op sociaal medium over situatie India
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft een bericht van een overheidsinstantie op het sociale medium Weibo verwijderd waarin de coronasituatie in India belachelijk wordt gemaakt. De Chinese overheid zei in een reactie dat China juist menselijkheid moet tonen en India moet steunen.
In het bericht is een foto te zien van een Chinese raketlancering naast een foto waarop te zien is hoe coronaslachtoffers in India worden gecremeerd. De overheidsinstantie schreef erbij: "Hoe China vuur maakt en hoe India vuur maakt."
Veel gebruikers van Weibo, de Chinese evenknie van Twitter, maakten zich boos om de ongevoeligheid van de post en noemden het bericht smakeloos. "Wij hopen dat iedereen aandacht besteedt aan wat de Chinese overheid doet om India te steunen in de epidemie", schrijft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken in een reactie.
De verhoudingen tussen China en India staan de laatste maanden onder druk, onder meer door een grensconflict eerder dit jaar. In India is er een noodsituatie vanwege het coronavirus, daar komen er dagelijks honderdduizenden patiënten bij en liggen de ziekenhuizen overvol. In China, waar het virus uitbrak, lijkt het onder controle te zijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
2 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.
2 uur geleden