China vervolgt twee Canadezen voor spionage
PEKING (ANP/AFP/RTR) - China heeft twee Canadezen aangeklaagd op verdenking van spionage. Dat heeft de openbaar aanklager vrijdag bekendgemaakt.
Voormalig diplomaat Michael Kovrig en zakenman Michael Spavor worden ervan verdacht Chinese staatsgeheimen te hebben doorgespeeld aan Canada. Het tweetal werd eind 2018 gearresteerd, nadat Canada Huawei-topvrouw Meng Wanzhou aanhield in Vancouver.
Sinds de aanhouding van Meng zijn de banden tussen de twee landen flink verslechterd. Meng werd aangehouden, omdat ze werd gezocht in de Verenigde Staten. Huawei wordt door Washington beschuldigd van het schenden van handelssancties tegen Iran.
Vrijlating
China heeft herhaaldelijk opgeroepen tot de vrijlating van Meng en waarschuwde Canada dat het gevolgen zou kunnen ondervinden voor het helpen van de Verenigde Staten in de zaak van Meng.
Hoewel China beweert dat de aanhoudingen niet in verband staan met Meng, hebben voormalige diplomaten en deskundigen gezegd dat ze worden gebruikt om Canada onder druk te zetten.
Juridische procedure
Vorige maand verloor Meng, de dochter van de oprichter van telecomgigant Huawei, een juridische procedure om uitlevering aan de Verenigde Staten te voorkomen wegens aanklachten van bankfraude.
Onlangs bracht ze een nieuw argument in bij een Canadese rechtbank in een poging om uitlevering tegen te gaan, zo bleek uit maandag vrijgegeven gerechtelijke documenten.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
12 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
12 uur geleden