Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China vervolgt twee Canadezen voor spionage

China vervolgt twee Canadezen voor spionage

PEKING (ANP/AFP/RTR) - China heeft twee Canadezen aangeklaagd op verdenking van spionage. Dat heeft de openbaar aanklager vrijdag bekendgemaakt.

Voormalig diplomaat Michael Kovrig en zakenman Michael Spavor worden ervan verdacht Chinese staatsgeheimen te hebben doorgespeeld aan Canada. Het tweetal werd eind 2018 gearresteerd, nadat Canada Huawei-topvrouw Meng Wanzhou aanhield in Vancouver.

Sinds de aanhouding van Meng zijn de banden tussen de twee landen flink verslechterd. Meng werd aangehouden, omdat ze werd gezocht in de Verenigde Staten. Huawei wordt door Washington beschuldigd van het schenden van handelssancties tegen Iran.

Vrijlating

China heeft herhaaldelijk opgeroepen tot de vrijlating van Meng en waarschuwde Canada dat het gevolgen zou kunnen ondervinden voor het helpen van de Verenigde Staten in de zaak van Meng.

Hoewel China beweert dat de aanhoudingen niet in verband staan met Meng, hebben voormalige diplomaten en deskundigen gezegd dat ze worden gebruikt om Canada onder druk te zetten.

Juridische procedure

Vorige maand verloor Meng, de dochter van de oprichter van telecomgigant Huawei, een juridische procedure om uitlevering aan de Verenigde Staten te voorkomen wegens aanklachten van bankfraude.

Onlangs bracht ze een nieuw argument in bij een Canadese rechtbank in een poging om uitlevering tegen te gaan, zo bleek uit maandag vrijgegeven gerechtelijke documenten.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

6 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

7 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

7 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

8 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

9 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

9 uur geleden