China vervolgt twee Canadezen voor spionage
PEKING (ANP/AFP/RTR) - China heeft twee Canadezen aangeklaagd op verdenking van spionage. Dat heeft de openbaar aanklager vrijdag bekendgemaakt.
Voormalig diplomaat Michael Kovrig en zakenman Michael Spavor worden ervan verdacht Chinese staatsgeheimen te hebben doorgespeeld aan Canada. Het tweetal werd eind 2018 gearresteerd, nadat Canada Huawei-topvrouw Meng Wanzhou aanhield in Vancouver.
Sinds de aanhouding van Meng zijn de banden tussen de twee landen flink verslechterd. Meng werd aangehouden, omdat ze werd gezocht in de Verenigde Staten. Huawei wordt door Washington beschuldigd van het schenden van handelssancties tegen Iran.
Vrijlating
China heeft herhaaldelijk opgeroepen tot de vrijlating van Meng en waarschuwde Canada dat het gevolgen zou kunnen ondervinden voor het helpen van de Verenigde Staten in de zaak van Meng.
Hoewel China beweert dat de aanhoudingen niet in verband staan met Meng, hebben voormalige diplomaten en deskundigen gezegd dat ze worden gebruikt om Canada onder druk te zetten.
Juridische procedure
Vorige maand verloor Meng, de dochter van de oprichter van telecomgigant Huawei, een juridische procedure om uitlevering aan de Verenigde Staten te voorkomen wegens aanklachten van bankfraude.
Onlangs bracht ze een nieuw argument in bij een Canadese rechtbank in een poging om uitlevering tegen te gaan, zo bleek uit maandag vrijgegeven gerechtelijke documenten.
Meer uit Buitenland
POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en 31 mensen verwond, meldt de gouverneur. Het Oekraïense staatsgasbedrijf Naftogaz meldt dat bij aanvallen op gasinstallaties in Poltava en Charkiv vijf doden zijn gevallen.
18 minuten geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
5 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
5 uur geleden