Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verstevigt koppositie in medaillestand, TeamNL blijft 10e

China verstevigt koppositie in medaillestand, TeamNL blijft 10e

TOKIO (ANP) - China heeft de leidende positie in het medailleklassement bij de Olympische Spelen versterkt. De Aziatische grootmacht voegde maandag onder meer vijf gouden plakken toe aan de medailleoogst, die nu bestaat uit 29 keer goud, 17 keer zilver en 16 keer brons. Het totale aantal van 62 medailles is goed voor de tweede plek in de stand van de landen met de meeste plakken. Dat klassement wordt aangevoerd door de Amerikaanse ploeg met 64 keer eremetaal.

Verenigde Staten staat met 22 keer goud, 25 keer zilver en 17 keer brons achter China op de tweede plek in de medaillespiegel. Daarna komen gastland Japan (17-6-10), Australië (14-4-15) en Rusland (12-21-17).

Nederland handhaafde zich dankzij de gouden plak van atlete Sifan Hassan op de 5000 meter op de tiende plek. TeamNL is nu goed voor vijf keer goud, zeven keer zilver en zes keer brons. Daar komt sowieso nog een medaille bij voor boksster Nouchka Fontijn, die dankzij haar plaats in de halve finales al zeker is van een plak. Met achttien medailles neemt Oranje in het klassement van de meeste plakken de elfde plek in.

Meer uit Sport

Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

2 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

3 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

5 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

5 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

6 uur geleden
Amerikaan Zheng houdt De Jong uit hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.

7 uur geleden
Schaatser Roest gaat na mislopen Spelen door bij Reggeborgh

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.

11 uur geleden