Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China versoepelt enkele coronabeperkingen na protesten

China versoepelt enkele coronabeperkingen na protesten

BEIJING (ANP) - Na opzienbarende protesten tegen de uiterst strikte coronamaatregelen, hebben de Chinese autoriteiten her en der besloten tot versoepelingen. In de westelijke regio Xinjiang mogen inwoners van de hoofdstad Urumqi weer met de bus boodschappen doen. Ook kunnen bepaalde ondernemingen weer open, melden media.

In Urumqi mochten bewoners wekenlang hun huis niet verlaten. Samen met een brand in een flatgebouw met tien doden leidde dit tot demonstraties. De strenge lockdown zou de reddingsoperatie voor de flatbewoners hebben bemoeilijkt, luidde de kritiek op sociale media. In het flatgebouw zouden niet alleen deuren zijn vergrendeld in de strijd tegen corona. Ook zouden reddingswerkers het gebouw moeilijk hebben kunnen bereiken door hekken die daar waren neergezet vanwege de lockdown. In de hoofdstad Beijing is inmiddels besloten geen hekken meer te plaatsen rond wooncomplexen met besmette personen.

Het is onduidelijk hoeveel demonstranten zijn aangehouden bij de protesten in het land. Onder de arrestanten was een journalist van de Britse omroep BBC. Hij werd tegen de grond gewerkt en in de boeien geslagen tijdens een straatprotest in Shanghai, en enkele uren later vrijgelaten.

Waarnemers spreken over een protestgolf die ongekend is voor het China van de laatste jaren. Mensen riepen zelfs op tot het vertrek van president Xi Jinping.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

48 minuten geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

1 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

4 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

9 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

10 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

11 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

12 uur geleden