Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China versoepelt enkele coronabeperkingen na protesten

China versoepelt enkele coronabeperkingen na protesten

BEIJING (ANP) - Na opzienbarende protesten tegen de uiterst strikte coronamaatregelen, hebben de Chinese autoriteiten her en der besloten tot versoepelingen. In de westelijke regio Xinjiang mogen inwoners van de hoofdstad Urumqi weer met de bus boodschappen doen. Ook kunnen bepaalde ondernemingen weer open, melden media.

In Urumqi mochten bewoners wekenlang hun huis niet verlaten. Samen met een brand in een flatgebouw met tien doden leidde dit tot demonstraties. De strenge lockdown zou de reddingsoperatie voor de flatbewoners hebben bemoeilijkt, luidde de kritiek op sociale media. In het flatgebouw zouden niet alleen deuren zijn vergrendeld in de strijd tegen corona. Ook zouden reddingswerkers het gebouw moeilijk hebben kunnen bereiken door hekken die daar waren neergezet vanwege de lockdown. In de hoofdstad Beijing is inmiddels besloten geen hekken meer te plaatsen rond wooncomplexen met besmette personen.

Het is onduidelijk hoeveel demonstranten zijn aangehouden bij de protesten in het land. Onder de arrestanten was een journalist van de Britse omroep BBC. Hij werd tegen de grond gewerkt en in de boeien geslagen tijdens een straatprotest in Shanghai, en enkele uren later vrijgelaten.

Waarnemers spreken over een protestgolf die ongekend is voor het China van de laatste jaren. Mensen riepen zelfs op tot het vertrek van president Xi Jinping.

Meer uit Buitenland

Nog eens 35 miljard dollar extra steun voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.

40 minuten geleden
Reuters: Trump kondigt volgende week wederopbouwplan Gaza aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.

44 minuten geleden
Zuid-Afrika zet leger in tegen georganiseerde misdaad

JOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".

1 uur geleden
Rechter zet streep door poging VS om Congreslid Kelly te straffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft vooralsnog een streep gezet door een poging van de regering-Trump om de militaire rang van het Democratische Congreslid Mark Kelly te verlagen en daarmee de hoogte van zijn pensioen.

1 uur geleden
Venezolanen demonstreren voor meer vrijheid

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor meer vrijheid. Het is de eerste grote betoging sinds president Nicolás Maduro ruim een maand geleden gevangen werd genomen door de Amerikanen.

1 uur geleden
Rutte ontwaart 'nieuwe eendracht' in NAVO

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.

2 uur geleden
VS blijven Europa helpen beschermen, belooft onderminister

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven bijdragen aan de verdediging van Europa, niet alleen met kernwapens, hebben ze de andere NAVO-landen nog eens beloofd. De VS onder de Amerikaanse president Donald Trump willen zich niet uit Europa terugtrekken, maar hebben zelfstandiger bondgenoten nodig nu ze niet meer alleen wereldwijd de dienst kunnen uitmaken. En de NAVO-bondgenoten zijn daartoe goed op weg, vindt onderminister Bridge Colby.

2 uur geleden