China veroordeelt bemoeienis VS met Hongkong
PEKING (ANP/RTR) - China heeft felle kritiek geuit op de Amerikaanse Senaat, die dinsdag een wetsvoorstel had aangenomen gericht op het beschermen van de mensenrechten in Hongkong. China veroordeelde die beslissing en liet weten stappen te zullen ondernemen om zijn soevereiniteit en veiligheid te beschermen.
In een verklaring zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken dat de VS moeten stoppen zich te mengen in interne zaken van Hongkong en China en dat de regering moet voorkomen dat de wetsvoorstellen over Hongkong ook wetten worden.
De Amerikaanse Senaat had unaniem wetgeving aangenomen die erop gericht is de mensenrechten in Hongkong te beschermen bij het stoppen van de protesten om meer democratie in de Chinese stadstaat. Ook werd een wetsvoorstel aangenomen dat de export van bepaalde soorten munitie voor de politie van Hongkong verbiedt, zoals traangas pepperspray en rubberkogels.
Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken riep de hoogste Amerikaanse diplomaat in het land in Peking op het matje. Die kreeg te horen dat China strenge tegenmaatregelen zal nemen als het voorstel inderdaad tot wet wordt gepromoveerd. "Wij dringen er scherp op aan dat de VS maatregelen nemen om te voorkomen dat dit voorstel een wet wordt", kreeg diplomaat William Klein te horen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
8 uur geleden