China veroordeelt Amerikaanse uitlatingen over Chinese ballon
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft de jongste Amerikaanse uitlatingen over de in februari neergehaalde Chinese ballon in de Verenigde Staten veroordeeld. De Amerikanen verdraaien de boel en blazen het incident op, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing.
De Amerikaanse nieuwszender NBC berichtte maandag dat de ballon data rechtstreeks naar China stuurde, ondanks pogingen van de VS om dit te voorkomen. Het Pentagon zei dat de ballon erin was geslaagd militaire data te verzamelen, maar bevestigde niet of die informatie rechtstreeks naar China is gezonden. De regering in Washington zegt dat het onderzoek naar de vermeende spionageballon nog loopt.
Dat de ballon een week boven de VS vloog, is volgens Beijing een eenmalig en losstaand incident. De Chinese autoriteiten zeggen dat het om een uit koers geblazen weerballon ging. De enorme ballon werd door het Amerikaanse leger uit de lucht geschoten en belandde in het water. Veel brokstukken zijn geborgen.
China heeft ook opnieuw gereageerd op de aankomende ontmoeting tussen de Taiwanese president Tsai Ing-wen en de Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Het ministerie meldt dat het overleg "nauwlettend" wordt gevolgd en dat China "de nationale soevereiniteit en territoriale integriteit resoluut verdedigt". Er werd eerder al kritiek geuit op de ontmoeting.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.
23 minuten geledenPARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
1 uur geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
3 uur geleden