China veroordeelt Amerikaanse uitlatingen over Chinese ballon
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft de jongste Amerikaanse uitlatingen over de in februari neergehaalde Chinese ballon in de Verenigde Staten veroordeeld. De Amerikanen verdraaien de boel en blazen het incident op, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing.
De Amerikaanse nieuwszender NBC berichtte maandag dat de ballon data rechtstreeks naar China stuurde, ondanks pogingen van de VS om dit te voorkomen. Het Pentagon zei dat de ballon erin was geslaagd militaire data te verzamelen, maar bevestigde niet of die informatie rechtstreeks naar China is gezonden. De regering in Washington zegt dat het onderzoek naar de vermeende spionageballon nog loopt.
Dat de ballon een week boven de VS vloog, is volgens Beijing een eenmalig en losstaand incident. De Chinese autoriteiten zeggen dat het om een uit koers geblazen weerballon ging. De enorme ballon werd door het Amerikaanse leger uit de lucht geschoten en belandde in het water. Veel brokstukken zijn geborgen.
China heeft ook opnieuw gereageerd op de aankomende ontmoeting tussen de Taiwanese president Tsai Ing-wen en de Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Het ministerie meldt dat het overleg "nauwlettend" wordt gevolgd en dat China "de nationale soevereiniteit en territoriale integriteit resoluut verdedigt". Er werd eerder al kritiek geuit op de ontmoeting.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
26 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
1 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
5 uur geleden