China veroordeelt Amerikaanse uitlatingen over Chinese ballon
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft de jongste Amerikaanse uitlatingen over de in februari neergehaalde Chinese ballon in de Verenigde Staten veroordeeld. De Amerikanen verdraaien de boel en blazen het incident op, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing.
De Amerikaanse nieuwszender NBC berichtte maandag dat de ballon data rechtstreeks naar China stuurde, ondanks pogingen van de VS om dit te voorkomen. Het Pentagon zei dat de ballon erin was geslaagd militaire data te verzamelen, maar bevestigde niet of die informatie rechtstreeks naar China is gezonden. De regering in Washington zegt dat het onderzoek naar de vermeende spionageballon nog loopt.
Dat de ballon een week boven de VS vloog, is volgens Beijing een eenmalig en losstaand incident. De Chinese autoriteiten zeggen dat het om een uit koers geblazen weerballon ging. De enorme ballon werd door het Amerikaanse leger uit de lucht geschoten en belandde in het water. Veel brokstukken zijn geborgen.
China heeft ook opnieuw gereageerd op de aankomende ontmoeting tussen de Taiwanese president Tsai Ing-wen en de Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Het ministerie meldt dat het overleg "nauwlettend" wordt gevolgd en dat China "de nationale soevereiniteit en territoriale integriteit resoluut verdedigt". Er werd eerder al kritiek geuit op de ontmoeting.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
34 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wijst de oproep van de Belgische premier Bart De Wever af om de betrekkingen met Moskou te normaliseren. Hiermee zou volgens De Wever de toegang tot goedkope Russische olie kunnen worden hersteld.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten proberen een uitbraak van meningitis onder controle te krijgen die wordt gelinkt aan een nachtclub in Canterbury (Kent). Zeker twee jonge mensen zijn overleden en meerdere mensen liggen in het ziekenhuis. "Dit is een ongekende uitbraak. Het is ook een situatie die zich snel ontwikkelt", verklaarde minister van Volksgezondheid Wes Streeting in het parlement.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Tientallen miljoenen mensen in de wereld kunnen worden getroffen door levensbedreigende honger als de oorlog tegen Iran zich tot juni voortsleept. Deze waarschuwing deed het Wereldvoedselprogramma van de VN (WFP).
4 uur geleden