China veroordeelt Amerikaanse uitlatingen over Chinese ballon
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft de jongste Amerikaanse uitlatingen over de in februari neergehaalde Chinese ballon in de Verenigde Staten veroordeeld. De Amerikanen verdraaien de boel en blazen het incident op, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing.
De Amerikaanse nieuwszender NBC berichtte maandag dat de ballon data rechtstreeks naar China stuurde, ondanks pogingen van de VS om dit te voorkomen. Het Pentagon zei dat de ballon erin was geslaagd militaire data te verzamelen, maar bevestigde niet of die informatie rechtstreeks naar China is gezonden. De regering in Washington zegt dat het onderzoek naar de vermeende spionageballon nog loopt.
Dat de ballon een week boven de VS vloog, is volgens Beijing een eenmalig en losstaand incident. De Chinese autoriteiten zeggen dat het om een uit koers geblazen weerballon ging. De enorme ballon werd door het Amerikaanse leger uit de lucht geschoten en belandde in het water. Veel brokstukken zijn geborgen.
China heeft ook opnieuw gereageerd op de aankomende ontmoeting tussen de Taiwanese president Tsai Ing-wen en de Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Het ministerie meldt dat het overleg "nauwlettend" wordt gevolgd en dat China "de nationale soevereiniteit en territoriale integriteit resoluut verdedigt". Er werd eerder al kritiek geuit op de ontmoeting.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
25 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
6 uur geleden