China: verlaag importheffing om economie steun te geven
PEKING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping roept de G20-landen op om hun importtarieven te verlagen. Daarmee zouden ze de wereldeconomie een signaal geven van vertrouwen, aldus Xi.
Verder zei Xi dat hij net als zijn collega-wereldleiders voorstander is van gezamenlijk optreden om de economie weer op gang te brengen. Die stappen kunnen er in combinatie met elkaar voor zorgen dat de wereldhandel en de mondiale leveringsketen voor veel industrieën weer aantrekken.
De wereldhandel kreeg een flinke klap toen het coronavirus in China uitbrak. Net toen de productie weer wat op gang kwam in het Aziatische land sloeg het virus toe in Europa en nu ook in de Verenigde Staten, waardoor die landen strenge maatregelen nemen om de pandemie te beteugelen. Daardoor lijkt herstel voor de mondiale economie nog ver weg.
Importheffingen waren een belangrijk wapen van de Amerikaanse president Donald Trump in de handelsoorlog die hij met China uitvocht. De Chinezen voerden als reactie daarop ook de heffingen op Amerikaanse producten herhaaldelijk op. In januari ondertekenden de twee economische grootmachten een gedeeltelijk handelsakkoord.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
25 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
1 uur geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
3 uur geleden