China: verlaag importheffing om economie steun te geven
PEKING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping roept de G20-landen op om hun importtarieven te verlagen. Daarmee zouden ze de wereldeconomie een signaal geven van vertrouwen, aldus Xi.
Verder zei Xi dat hij net als zijn collega-wereldleiders voorstander is van gezamenlijk optreden om de economie weer op gang te brengen. Die stappen kunnen er in combinatie met elkaar voor zorgen dat de wereldhandel en de mondiale leveringsketen voor veel industrieën weer aantrekken.
De wereldhandel kreeg een flinke klap toen het coronavirus in China uitbrak. Net toen de productie weer wat op gang kwam in het Aziatische land sloeg het virus toe in Europa en nu ook in de Verenigde Staten, waardoor die landen strenge maatregelen nemen om de pandemie te beteugelen. Daardoor lijkt herstel voor de mondiale economie nog ver weg.
Importheffingen waren een belangrijk wapen van de Amerikaanse president Donald Trump in de handelsoorlog die hij met China uitvocht. De Chinezen voerden als reactie daarop ook de heffingen op Amerikaanse producten herhaaldelijk op. In januari ondertekenden de twee economische grootmachten een gedeeltelijk handelsakkoord.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
12 uur geleden