Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verkoopt Amerikaans gas door aan Europa

China verkoopt Amerikaans gas door aan Europa

BEIJING (ANP) - China heeft een aantal Amerikaanse transporten van vloeibaar gemaakt aardas (lng) doorverkocht aan Europa. Financieel persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat het gaat om zeker drie tankers vol gas, voor leveringen in de zomer. China is zelf de grootste inkoper van lng maar door de hoge prijzen verschuiven de handelsstromen.

De Europese gasprijs steeg vorige week nog naar een recordhoogte door de oorlog in Oekraïne en de vrees voor verstoringen van de Russische gasleveringen aan Europa. Inmiddels is de prijs weer wat gezakt en maandag daalde de prijs verder na berichten dat er verder wordt onderhandeld tussen Rusland en Oekraïne over een staakt-het-vuren.

Europees gas is normaal gesproken goedkoper dan lng. Maar nu Europa af wil van Russisch gas, zal het de import van lng moeten gaan stimuleren. Ondertussen blijft het Russische staatsgasconcern Gazprom nog steeds gas transporteren naar Europa.

Meer uit Financieel

Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

43 minuten geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

1 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

2 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

3 uur geleden
Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

3 uur geleden
AEX sluit weer boven 1000 punten na opluchting over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex aan de Amsterdamse beurs is donderdag weer boven de 1000 punten gesloten. Daarmee overheerst de opluchting bij beleggers dat de geopolitieke rel tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland weer wat tot bedaren lijkt te komen. Vorige week kwam de AEX-index al boven de grens van 1000 punten, maar daarna zakte de graadmeter door de angst voor nieuwe Amerikaanse heffingen en de mogelijkheid van een gewapend conflict.

4 uur geleden
ECB kritisch over Nederlandse uitzonderingen voor acceptatie cash

FRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.

5 uur geleden