Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verkoopt Amerikaans gas door aan Europa

China verkoopt Amerikaans gas door aan Europa

BEIJING (ANP) - China heeft een aantal Amerikaanse transporten van vloeibaar gemaakt aardas (lng) doorverkocht aan Europa. Financieel persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat het gaat om zeker drie tankers vol gas, voor leveringen in de zomer. China is zelf de grootste inkoper van lng maar door de hoge prijzen verschuiven de handelsstromen.

De Europese gasprijs steeg vorige week nog naar een recordhoogte door de oorlog in Oekraïne en de vrees voor verstoringen van de Russische gasleveringen aan Europa. Inmiddels is de prijs weer wat gezakt en maandag daalde de prijs verder na berichten dat er verder wordt onderhandeld tussen Rusland en Oekraïne over een staakt-het-vuren.

Europees gas is normaal gesproken goedkoper dan lng. Maar nu Europa af wil van Russisch gas, zal het de import van lng moeten gaan stimuleren. Ondertussen blijft het Russische staatsgasconcern Gazprom nog steeds gas transporteren naar Europa.

Meer uit Financieel

Verlies voor AEX, ASML levert eerdere winst in en sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.

23 minuten geleden
Duitse regering verlaagt groeiverwachting economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.

1 uur geleden
Techaandelen gewild op Wall Street na sterke cijfers ASML

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.

2 uur geleden
Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

3 uur geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

3 uur geleden
ASML-bestuurder heeft weinig zorgen over mogelijke AI-zeepbel

VELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.

3 uur geleden
Rijksambtenaren houden eerste 'prikactie' voor meer loon

UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.

4 uur geleden