Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China vergroot macht communistische partij op slotdag Volkscongres

China vergroot macht communistische partij op slotdag Volkscongres

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese parlement heeft maandag een wet gewijzigd waardoor de macht van de Chinese Communistische Partij (CCP) verder wordt uitgebreid. Dat gebeurde op de slotdag van het Volkscongres van de partij.

Door de wijziging krijgt de CCP meer uitvoerende controle over de Staatsraad, het hoogste uitvoerende orgaan van het land. De wetswijziging werd aangenomen met 2883 stemmen voor. Acht mensen stemden tegen en negen onthielden zich van stemming.

Nieuw toegevoegde artikelen aan de wet benadrukken dat de Staatsraad "het gezag van het Centraal Comité van de Partij en zijn gecentraliseerde en verenigde leiderschap resoluut moet hooghouden" en de ideologie van president Xi Jinping moet volgen.

Ingrijpende reorganisatie

Het gaat om de laatste in een reeks maatregelen van de afgelopen jaren die de macht van de Staatsraad hebben uitgehold. De macht van premier Li Qiang, die leiding geeft aan 21 Chinese ministeries en lokale overheden, wordt hierdoor steeds kleiner. Li wordt door de maatregelen steeds meer gedwongen om de richtlijnen van de communistische partij uit te voeren.

China kondigde vorig jaar al een ingrijpende reorganisatie van de regering aan. Er werd een nieuw partijorgaan gecreëerd om toezicht te houden op enkele ministeries. Ook wijzigde de Staatsraad zijn regels om te verduidelijken dat de uitvoerende macht bij de partij ligt. Sindsdien komt de Staatsraad nog maar twee tot drie keer per maand bijeen, in plaats van wekelijks.

Meer uit Buitenland

Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

28 minuten geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

3 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

6 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

7 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

11 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

13 uur geleden