
China vergeldt tarieven Trump met extra forse heffingen voor VS
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft extra invoerheffingen van 34 procent aangekondigd op goederen die het uit de Verenigde Staten importeert. Met deze tarieven, die vanaf 10 april ingaan, reageert het land op de laatste heffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd. Daarmee escaleert de handelsoorlog verder.
Chinese autoriteiten kondigden ook een onderzoek aan naar medische CT-scanners uit de VS en India. Verder zet China de invoer van pluimveeproducten van twee Amerikaanse bedrijven stop.
Trump legde deze week eveneens een extra importheffing van 34 procent op Chinese invoer. Gecombineerd met eerdere heffingen steeg de importbelasting voor producten uit China in de VS daardoor naar 54 procent.
Relatie
De Chinese overheid verklaarde kort na Trumps aankondigingen al "tegenmaatregelen te nemen om zijn eigen rechten en belangen te beschermen". "Een handelsoorlog kent geen winnaar, en voor protectionisme bestaat geen uitweg", voegde het Chinese ministerie van Handel daar toen ook aan toe.
De relatie tussen Washington en Beijing lijkt verslechterd sinds Trump in januari terugkeerde in het Witte Huis. Kenners vinden het opvallend dat de Amerikaanse president meer dan twee maanden na zijn inauguratie nog niet heeft gesproken met zijn Chinese ambtgenoot.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De bouwproductie groeit weer na een stevige krimp begin 2024, meldt ING Research. Volgens de economen van de bank is het herstel echter "broos". Dat komt volgens hen doordat het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen daalt en investeringen in bedrijfsgebouwen achterblijven. Ook structurele knelpunten zoals netcongestie en een tekort aan bouwgrond remmen de groei.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager gesloten. Beleggers verwerkten berichten van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin kondigde Trump importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft importheffingen voor verschillende landen aangekondigd op zijn socialmediaplatform Truth Social. Het gaat onder meer om Zuid-Afrika, Laos en Maleisië. De heffingen moeten op 1 augustus ingaan, aldus de president in brieven gericht aan de landen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal geen brief krijgen van de Verenigde Staten waarin hogere importheffingen worden aangekondigd. Dat melden ingewijden binnen de EU aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Donald Trump deelde eerder op maandag brieven aan Japan en Zuid-Korea. Goederen uit deze landen die worden ingevoerd in de Verenigde Staten, worden vanaf 1 augustus belast met een heffing van 25 procent.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor goederen uit Japan en Zuid-Korea vanaf 1 augustus. Dat meldt hij in brieven gericht aan de Japanse premier en de Zuid-Koreaanse president die Trump heeft gedeeld op zijn socialemediaplatform Truth Social.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell is maandag onderin de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam geëindigd. Het olie- en gasconcern kwam met een kwartaalupdate die niet in de smaak viel bij beleggers. Zo is de verwachting dat de handelsresultaten voor zowel gas als olie in het tweede kwartaal aanzienlijk lager zullen zijn dan in de drie maanden daarvoor. Shell stond aan het einde van de handelsdag 2,5 procent lager.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG/DPA) - Paschal Donohoe is maandag herkozen als voorzitter van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden. De uitslag van de stemming was al vrijwel zeker. Andere kandidaten voor de functie, Carlos Cuerpo uit Spanje en Rimantas Sadzius uit Litouwen hadden zich eerder namelijk teruggetrokken.
12 uur geleden