China verbiedt wolkenkrabbers hoger dan 500 meter
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China verbiedt de bouw van de wolkenkrabbers die meer dan 500 meter hoog zijn vanwege zorgen over de veiligheid en de kwaliteit van de bouwprojecten. Voor gebouwen hoger dan 250 meter gelden lokaal ook strikte beperkingen, aldus een nationale commissie die gaat over ontwikkeling en hervorming.
In de Chinese stad Shenzhen werd in mei een gebouw van 72 verdiepingen gesloten nadat het onverklaarbaar begon te wiebelen. Sindsdien zijn er grote zorgen over de veiligheid van hoogbouw.
De bouw van gebouwen hoger dan 100 meter moet strikt in overeenstemming zijn met de schaal van de stad waar ze komen te staan, aldus de commissie. Daarbij speelt ook de brandbestrijdingscapaciteit een rol.
Er zijn wereldwijd tien gebouwen die hoger zijn dan 500 meter. Vijf daarvan bevinden zich in China.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De nationalistische leiders van Schotland, Wales en Noord-Ierland willen intensiever samenwerken in hun streven het Verenigd Koninkrijk te verlaten en aansluiting te zoeken bij de EU. "We geloven dat de toekomst van onze landen in de Europese Unie ligt", schrijven John Swinney, Rhun ap Iorwerth en Michelle O'Neill in een verklaring. Ze stellen dat de Brexit heeft geleid tot economische schade.
23 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's zeggen tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd op militaire voorzieningen in Saudi-Arabië. De groep meldt dat deze aanvallen een reactie zijn op Saudische luchtaanvallen op Jemen.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.
1 uur geledenHELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.
4 uur geleden