Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verbiedt wolkenkrabbers hoger dan 500 meter

China verbiedt wolkenkrabbers hoger dan 500 meter

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China verbiedt de bouw van de wolkenkrabbers die meer dan 500 meter hoog zijn vanwege zorgen over de veiligheid en de kwaliteit van de bouwprojecten. Voor gebouwen hoger dan 250 meter gelden lokaal ook strikte beperkingen, aldus een nationale commissie die gaat over ontwikkeling en hervorming.

In de Chinese stad Shenzhen werd in mei een gebouw van 72 verdiepingen gesloten nadat het onverklaarbaar begon te wiebelen. Sindsdien zijn er grote zorgen over de veiligheid van hoogbouw.

De bouw van gebouwen hoger dan 100 meter moet strikt in overeenstemming zijn met de schaal van de stad waar ze komen te staan, aldus de commissie. Daarbij speelt ook de brandbestrijdingscapaciteit een rol.

Er zijn wereldwijd tien gebouwen die hoger zijn dan 500 meter. Vijf daarvan bevinden zich in China.

Meer uit Buitenland

NYT: leugendetectors bij Pentagon na lekken over munitietekorten

WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.

2 uur geleden
Panamakanaal beperkt aantal doorvaarten door droogte El Niño

PANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.

4 uur geleden
Trump mag strengere regels voor poststemmen niet invoeren

BOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.

5 uur geleden
Argentijns stel moet naziroofkunst teruggeven aan erfgename

MAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.

5 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon om vermeende drone

NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.

7 uur geleden
Veteranen vragen rechter om bouw Trumps triomfboog te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.

8 uur geleden
Trump herhaalt na drones Leipzig: Poetin wil NAVO niet aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.

9 uur geleden