Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China verbiedt wolkenkrabbers hoger dan 500 meter

China verbiedt wolkenkrabbers hoger dan 500 meter

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China verbiedt de bouw van de wolkenkrabbers die meer dan 500 meter hoog zijn vanwege zorgen over de veiligheid en de kwaliteit van de bouwprojecten. Voor gebouwen hoger dan 250 meter gelden lokaal ook strikte beperkingen, aldus een nationale commissie die gaat over ontwikkeling en hervorming.

In de Chinese stad Shenzhen werd in mei een gebouw van 72 verdiepingen gesloten nadat het onverklaarbaar begon te wiebelen. Sindsdien zijn er grote zorgen over de veiligheid van hoogbouw.

De bouw van gebouwen hoger dan 100 meter moet strikt in overeenstemming zijn met de schaal van de stad waar ze komen te staan, aldus de commissie. Daarbij speelt ook de brandbestrijdingscapaciteit een rol.

Er zijn wereldwijd tien gebouwen die hoger zijn dan 500 meter. Vijf daarvan bevinden zich in China.

Meer uit Buitenland

Macron bekritiseert buitenlandse leiders om reacties op rellen

DOHA (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft kritiek geuit op buitenlandse leiders die volgens hem met hun uitspraken over de rellen in Frankrijk campagne voeren voor aankomende verkiezingen. Dit zou "ten koste van Frankrijk" gaan. Zijn commentaar lijkt gericht op de Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

17 minuten geleden
Cyberveiligheidsinstantie VK waarschuwt voor kwetsbaarheden PHP

LONDEN (ANP) - De Britse cyberveiligheidsinstantie NCSC waarschuwt Britse organisaties zo spoedig mogelijk computersystemen die werken met programmeertaal PHP te updaten. Eerder werden twee ernstige kwetsbaarheden gevonden in de programmeertaal die onderliggend is aan circa 70 procent van de websites wereldwijd.

36 minuten geleden
Rusland laat Amerikaanse gevangene vrij na verzoek Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bekendgemaakt dat zijn land de Amerikaanse gevangene Stephen Hubbard vrijuit laat gaan, melden Russische media. De stap volgt op een verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Aangereden Australische parlementariër is beide benen kwijt

MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.

4 uur geleden
Militair toestel neergestort in Noord-Frankrijk

PONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.

5 uur geleden
Rubio: VS wisten niet van problemen met SpaceX in Oekraïne

MUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.

5 uur geleden
VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

NAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.

5 uur geleden