China verbiedt voedselimporten uit Japan om veiligheidsredenen
BEIJING (ANP/RTR) - China gaat de import van voedsel uit tien Japanse prefecturen om veiligheidsredenen verbieden. Dit heeft de Chinese douane vrijdag gezegd. China zal ook de documenten voor voedsel en met name die van zeevoedsel uit andere delen van Japan strikt gaan controleren, aldus de Chinese douane in een verklaring.
Er werd aan toegevoegd dat opsporing en monitoring van radioactieve stoffen voortdurend uitgebreid zullen worden om de veiligheid van uit Japan geïmporteerd voedsel te waarborgen.
Japan mag van de internationale atoomwaakhond (IAEA) water dat is gebruikt voor het koelen van de kerncentrale in Fukushima in de Stille Oceaan lozen. China is het oneens met dit plan. Beijing is bang dat het de kwaliteit van het zeewater verslechtert en gezondheidsproblemen veroorzaakt.
Eigen rapport
Ook in Japan maken groepen zich zorgen. Vissers zijn bang dat het lozen van afvalwater ertoe kan leiden dat hun producten niet meer worden gekocht.
Zuid-Korea kwam vrijdag met een eigen rapport over het water, waarin wordt gesteld dat Japan aan alle veiligheidseisen voldoet. Seoul heeft dus geen bezwaar tegen de lozingen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandchef Kaja Kallas van de Europese Unie wil na nieuwe aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv de druk op Rusland verder opvoeren. "Woorden van veroordeling alleen zullen de aanvallen op Kyiv niet stoppen. Alleen aanhoudende militaire steun aan Oekraïne en verhoogde druk op Moskou kunnen daar verandering in brengen", stelt ze op X.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de grootschalige Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot tien, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad op Telegram. Bij de aanvallen vielen daarnaast zeker 56 gewonden, onder wie twee kinderen.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.
5 uur geledenHÉRAULT EN AUDE (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk woedt een grote natuurbrand, waardoor tientallen mensen moesten worden geëvacueerd. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de vlammenzee in de departementen Hérault en Aude te bestrijden.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1406. Daarvan stierven tot nu toe 438 mensen, meldt de Congolese regering.
5 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.
13 uur geleden