Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China valt weer terug in deflatie

China valt weer terug in deflatie

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in China zijn in oktober met 0,2 procent gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Met een inflatiecijfer van onder de nul procent is de op een na grootste economie weer teruggekeerd naar deflatie, wat erop wijst dat het land moeite heeft om de economische groei via de binnenlandse vraag te stimuleren. Economen hadden gerekend op een daling van de consumentenprijzen met 0,1 procent in oktober.

In juli gleed China al voor het eerst in meer dan twee jaar kortstondig weg in deflatie, gevolgd door een lichte stijging van de consumentenprijzen in augustus en onveranderde prijzen in september. Volgens het Chinese statistiekbureau hield de prijsdaling in oktober verband met de afnemende consumentenvraag na de herfstvakantie en een hoog aanbod van landbouwproducten.

De prijzen voor voedingsmiddelen, tabak en alcohol lieten vorige maand de grootste dalingen zien, waarbij volgens het statistiekbureau varkensvlees ruim 30 procent goedkoper werd. China kende eind 2020 en begin 2021 ook een korte periode van deflatie, grotendeels als gevolg van een ineenstorting van de prijs van varkensvlees, het meest geconsumeerde vlees in het land.

Het Chinese statistiekbureau kwam ook met nieuwe gegevens over de producentenprijzen. De prijzen die fabrikanten voor hun goederen vragen daalden in oktober met 2,6 procent, na een daling van 2,5 procent in september. De producentenprijzen nemen al dertien maanden op rij af. Economen hadden voor oktober gerekend op een prijsdaling met 2,7 procent.

Meer uit Financieel

Brussel verwijst naar IEA voor eventuele vrijgave dieselvoorraden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwijst voor het vrijgeven van eventuele dieselvoorraden naar het Internationaal Energieagentschap (IEA), dat daar vrijdag een vergadering over heeft, aldus een woordvoerder. Daarmee reageert ze op vragen over de Verenigde Staten, die druk zetten op Frankrijk en Duitsland om dieselvoorraden vrij te geven op straffe van een mogelijk exportverbod van Amerikaanse diesel.

14 minuten geleden
Vol stroomnet zet ook bijna voltooide woningbouwprojecten klem

DEN HAAG (ANP) - Niet alleen toekomstige woningbouwprojecten krijgen steeds moeilijker een aansluiting op het stroomnet, ook bouwprojecten die bijna klaar zijn, lopen hier inmiddels tegenaan. Zelfs nieuwbouwwoningen die te koop staan en woningen die al zijn verkocht, kunnen vaak niet op tijd op het stroomnet worden aangesloten, waarschuwt brancheorganisatie WoningBouwersNL.

58 minuten geleden
Stellantis: geen sprake van verboden sjoemelsoftware in campers

AMSTERDAM (ANP) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, wijst beschuldigingen van het plaatsen van verboden sjoemelsoftware in campers nadrukkelijk van de hand. De beschuldigingen zijn "ongegrond en niet onderbouwd", reageert het bedrijf op een aangekondigde rechtszaak door belangenorganisaties.

1 uur geleden
Vakbonden dreigen met stakingen tot kerst in streekvervoer om cao

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV dreigen met stakingen in het streekvervoer als de werkgevers geen gehoor geven aan hun ultimatum. De onderhandelingen over een nieuwe cao in het openbaar vervoer liepen in juli al vast. De vakbonden bereiden acties voor vanaf 12 oktober en denken aan één stakingsdag per week tot aan de kerst.

1 uur geleden
Autoverkoop flink omhoog in september door nieuwe belastingregels

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar met bijna 2 procent gedaald tot 264.701 stuks. In september schoot de verkoop echter met bijna 13 procent omhoog, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt.

3 uur geleden
Topman Frans defensieconcern: toename cyberaanvallen beangstigend

PARIJS (ANP/RTR) - De snelheid waarmee het aantal cyberaanvallen toeneemt is beangstigend. Dat zei de topman van het Franse defensie- en technologieconcern Thales, Patrice Caine, donderdag. Volgens hem worden die aanvallen inmiddels ook vaker ondersteund door een overheid en richten die cyberaanvallen zich met name op kritieke diensten.

3 uur geleden
Beleggers beginnen voorzichtig aan het laatste kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zijn voorzichtig begonnen op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal. De stemming werd gedrukt door olieprijzen die weer licht opliepen. Een optimistische vooruitblik van het Amerikaanse chipconcern Micron Technology, die woensdag na het slot van Wall Street bekend werd, gaf beleggers wel weer meer vertrouwen in de chipsector.

4 uur geleden