Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China uit kritiek op VS voor politiseren Olympische Spelen

China uit kritiek op VS voor politiseren Olympische Spelen

BEIJING (ANP/AFP) - De Verenigde Staten handelen in strijd met de olympische geest door een diplomatieke boycot van de Olympische Winterspelen in Beijing te overwegen vanwege de Chinese onderdrukking van de Oeigoerse bevolking in Xinjiang. "Het politiseren van sport is tegen de 'olympische spirit' en beschadigt de belangen van atleten van alle landen", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Een dergelijke boycot betekent dat sporters in februari wel kunnen meedoen, maar president Joe Biden en andere hoge regeringsfunctionarissen zouden de openingsceremonie van het evenement dan niet bijwonen.

Washington beschuldigt China van genocide tegen de Oeigoeren en het schenden van mensenrechten in het algemeen. De aantijgingen zijn volgens Beijing "volstrekt ongegrond".

Biden voerde eerder deze week urenlang video-overleg met zijn ambtgenoot Xi Jinping, maar de diplomatieke boycot kwam volgens het Witte Huis niet aan orde. In de G7, de groep van rijke industrielanden, wordt ook gesproken over een diplomatieke boycot.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

32 minuten geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

1 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

1 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

2 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

7 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

8 uur geleden