China uit kritiek op VS voor politiseren Olympische Spelen
BEIJING (ANP/AFP) - De Verenigde Staten handelen in strijd met de olympische geest door een diplomatieke boycot van de Olympische Winterspelen in Beijing te overwegen vanwege de Chinese onderdrukking van de Oeigoerse bevolking in Xinjiang. "Het politiseren van sport is tegen de 'olympische spirit' en beschadigt de belangen van atleten van alle landen", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
Een dergelijke boycot betekent dat sporters in februari wel kunnen meedoen, maar president Joe Biden en andere hoge regeringsfunctionarissen zouden de openingsceremonie van het evenement dan niet bijwonen.
Washington beschuldigt China van genocide tegen de Oeigoeren en het schenden van mensenrechten in het algemeen. De aantijgingen zijn volgens Beijing "volstrekt ongegrond".
Biden voerde eerder deze week urenlang video-overleg met zijn ambtgenoot Xi Jinping, maar de diplomatieke boycot kwam volgens het Witte Huis niet aan orde. In de G7, de groep van rijke industrielanden, wordt ook gesproken over een diplomatieke boycot.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
4 uur geleden