Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China Telecom staat voor grootste beursgang dit jaar

China Telecom staat voor grootste beursgang dit jaar

SHANGHAI (ANP/AFP) - China Telecom staat voor de grootste beursgang dit jaar. De onderneming zou met haar gang naar de beurs in Shanghai tot wel 54 miljard yuan, omgerekend ruim 7 miljard euro, kunnen ophalen. De aanstaande notering komt enkele maanden nadat de notering van China Telecom in New York werd geschrapt vanwege onenigheid tussen Peking en Washington.

China Telecom is de grootste aanbieder van vaste telefonie in China. Met zijn aandelenemissie zou het bedrijf qua opbrengsten de eerdere beursgang van TikTok-rivaal Kuaishou Technology overtreffen. Dat bedrijf haalde met zijn beursgang in Hongkong in februari omgerekend ruim 4,5 miljard euro op. De opbrengsten van de beursnotering van China Telecom in Shanghai zullen onder meer worden gebruikt voor het verbeteren van 5G en de cloudnetwerkinfrastructuur.

China Telecom werd in januari van de beurs gehaald door beursuitbater New York Stock Exchange. Ook de noteringen van andere telecombedrijven in handen van de Chinese staat, China Mobile en China Unicom, werden op last van voormalig president Donald Trump geschrapt. De bedrijven werden als een bedreiging voor de nationale veiligheid van de VS beschouwd.

Veel van China's grootste tech- en telecombedrijven hebben de voorbije decennia hun aandelen genoteerd op de meer ontwikkelde Amerikaanse aandelenmarkten. Maar de laatste tijd worden ze meer en meer aangespoord een notering op de binnenlandse beurzen in Shanghai, Shenzhen en Hongkong te nemen. Deze beweging wordt ook aangejaagd door een lopende overheidscampagne om de controle over techreuzen te versterken.

Meer uit Financieel

Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

9 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

1 uur geleden
Meer bedrijven failliet in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.

1 uur geleden
OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

4 uur geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

5 uur geleden
Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

10 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

13 uur geleden