China Telecom staat voor grootste beursgang dit jaar
SHANGHAI (ANP/AFP) - China Telecom staat voor de grootste beursgang dit jaar. De onderneming zou met haar gang naar de beurs in Shanghai tot wel 54 miljard yuan, omgerekend ruim 7 miljard euro, kunnen ophalen. De aanstaande notering komt enkele maanden nadat de notering van China Telecom in New York werd geschrapt vanwege onenigheid tussen Peking en Washington.
China Telecom is de grootste aanbieder van vaste telefonie in China. Met zijn aandelenemissie zou het bedrijf qua opbrengsten de eerdere beursgang van TikTok-rivaal Kuaishou Technology overtreffen. Dat bedrijf haalde met zijn beursgang in Hongkong in februari omgerekend ruim 4,5 miljard euro op. De opbrengsten van de beursnotering van China Telecom in Shanghai zullen onder meer worden gebruikt voor het verbeteren van 5G en de cloudnetwerkinfrastructuur.
China Telecom werd in januari van de beurs gehaald door beursuitbater New York Stock Exchange. Ook de noteringen van andere telecombedrijven in handen van de Chinese staat, China Mobile en China Unicom, werden op last van voormalig president Donald Trump geschrapt. De bedrijven werden als een bedreiging voor de nationale veiligheid van de VS beschouwd.
Veel van China's grootste tech- en telecombedrijven hebben de voorbije decennia hun aandelen genoteerd op de meer ontwikkelde Amerikaanse aandelenmarkten. Maar de laatste tijd worden ze meer en meer aangespoord een notering op de binnenlandse beurzen in Shanghai, Shenzhen en Hongkong te nemen. Deze beweging wordt ook aangejaagd door een lopende overheidscampagne om de controle over techreuzen te versterken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.
13 minuten geledenSEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.
3 uur geleden