Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: te veel kleine spelers op markt voor elektrisch rijden

China: te veel kleine spelers op markt voor elektrisch rijden

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - China telt te veel bedrijven die zich bezighouden met de ontwikkeling van elektrisch rijden. Peking wil daarom dat er een consolidatieslag in de markt plaatsvindt zodat deze zogeheten EV-bedrijven groter en sterker worden.

Door de sector jarenlang te koesteren en te paaien met bijvoorbeeld subsidies is er een wildgroei ontstaan aan bedrijven die zich bezighouden met elektrisch rijden. Sommige van die bedrijven zijn nauwelijks levensvatbaar. De afgelopen jaren zijn er door Peking grote bedragen uitgekeerd aan subsidies om consumenten aan te moedigen een schone auto te kopen.

"We hebben nu te veel EV-bedrijven op de markt", zei Xiao Yaqing, de minister van Industrie en Informatietechnologie. "De bedrijven zijn meestal klein en verspreid. De rol van de markt moet volledig worden benut en we moedigen fusie- en herstructureringsinspanningen in de EV-sector aan om de marktconcentratie verder te vergroten."

De Chinese elektrische auto-industrie is de grootste ter wereld met meer dan driehonderd bedrijven. Peking zou nu maatregelen in voorbereiding hebben om de overcapaciteit in de sector te beperken waarbij er nog maar een aantal belangrijke productiecentra overblijven.

Meer uit Financieel

Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

10 minuten geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

2 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

2 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

2 uur geleden
AEX sluit licht lager na aankondiging recordvrijgave oliereserves

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag iets lager gesloten. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond de Iran-oorlog en de olieprijzen in de gaten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) maakte woensdag de strategische vrijgave van 400 miljoen vaten olie uit de noodreserves bekend, omdat door de oorlog vrijwel geen olietankers meer door de Straat van Hormuz varen en de olieprijzen flink zijn gestegen.

2 uur geleden
IATA: stijging vliegticketprijzen van 9 procent om hoge olieprijs

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - De kosten van vliegtickets kunnen met 9 procent stijgen nu de brandstofprijzen scherp zijn gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt de topman van de International Air Transport Association (IATA) Willie Walsh.

4 uur geleden
Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

5 uur geleden