China: 'Taiwanese president speelde vals bij verkiezingen'
PEKING (ANP) - De China-kritische Taiwanese president Tsai Ing-wen heeft "smerige tactieken" gebruikt om de verkiezingen in haar land te winnen. Dat stellen Chinese staatsmedia zondag.
Tsai won zaterdag met ruim 57 procent van de presidentsverkiezingen een nieuwe termijn in Taiwan. Daarmee stemde het eiland tegen nauwere banden met China.
Het Chinese staatspersbureau Xinhua stelt zondag in een commentaar dat in Taiwan "duidelijk geen sprake was van normale verkiezingen". Tsai en haar partij gebruikten volgens Xinhua "smerige tactieken" zoals "valsspelen, repressie en intimidatie" om stemmen te krijgen. "Daarmee tonen zij hun egoïstische, gierige en boosaardige aard", aldus Xinhua. Ook zou Tsai stemmen hebben gekocht en waren "duistere externe krachten" deels verantwoordelijk voor de verkiezingsuitslag in Taiwan.
Peking verbrak in 2016 - toen Tsai voor het eerst aan de macht kwam - alle banden met Taiwan. Vele andere landen volgden en erkennen de onafhankelijke staat niet. Na de verkiezingsoverwinning zaterdag zei Tsai dat haar land nooit zal samengaan met China zolang zij aan de macht is.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
54 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
1 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
1 uur geleden