Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: 'Taiwanese president speelde vals bij verkiezingen'

China: 'Taiwanese president speelde vals bij verkiezingen'

PEKING (ANP) - De China-kritische Taiwanese president Tsai Ing-wen heeft "smerige tactieken" gebruikt om de verkiezingen in haar land te winnen. Dat stellen Chinese staatsmedia zondag.

Tsai won zaterdag met ruim 57 procent van de presidentsverkiezingen een nieuwe termijn in Taiwan. Daarmee stemde het eiland tegen nauwere banden met China.

Het Chinese staatspersbureau Xinhua stelt zondag in een commentaar dat in Taiwan "duidelijk geen sprake was van normale verkiezingen". Tsai en haar partij gebruikten volgens Xinhua "smerige tactieken" zoals "valsspelen, repressie en intimidatie" om stemmen te krijgen. "Daarmee tonen zij hun egoïstische, gierige en boosaardige aard", aldus Xinhua. Ook zou Tsai stemmen hebben gekocht en waren "duistere externe krachten" deels verantwoordelijk voor de verkiezingsuitslag in Taiwan.

Peking verbrak in 2016 - toen Tsai voor het eerst aan de macht kwam - alle banden met Taiwan. Vele andere landen volgden en erkennen de onafhankelijke staat niet. Na de verkiezingsoverwinning zaterdag zei Tsai dat haar land nooit zal samengaan met China zolang zij aan de macht is.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: Starlink-terminals van Rusland uitgezet

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.

3 minuten geleden
Oekraïne en Rusland spreken nieuwe gevangenenruil af

ABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.

9 minuten geleden
Italië onderzoekt sabotage van douches in olympisch dorp

MILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.

11 minuten geleden
Britten gaan samenwerken met Microsoft om deepfakes op te sporen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.

20 minuten geleden
Kremlin: tijdverspilling om te reageren op claims over Epstein

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.

53 minuten geleden
Hof: EU-parlement had immuniteit Puigdemont niet mogen intrekken

LUXEMBURG (ANP/AFP) - Het Europees Parlement had de immuniteit van de Catalaanse politicus Carles Puigdemont niet mogen intrekken, oordeelt het Europese Hof van Justitie. Dat geldt ook voor zijn Catalaanse collega's Antoni Comín en Clara Ponsatí.

56 minuten geleden
Na aanpak topgeneraal ook meerdere Chinese politici weg

BEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.

1 uur geleden