Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: 'Taiwanese president speelde vals bij verkiezingen'

China: 'Taiwanese president speelde vals bij verkiezingen'

PEKING (ANP) - De China-kritische Taiwanese president Tsai Ing-wen heeft "smerige tactieken" gebruikt om de verkiezingen in haar land te winnen. Dat stellen Chinese staatsmedia zondag.

Tsai won zaterdag met ruim 57 procent van de presidentsverkiezingen een nieuwe termijn in Taiwan. Daarmee stemde het eiland tegen nauwere banden met China.

Het Chinese staatspersbureau Xinhua stelt zondag in een commentaar dat in Taiwan "duidelijk geen sprake was van normale verkiezingen". Tsai en haar partij gebruikten volgens Xinhua "smerige tactieken" zoals "valsspelen, repressie en intimidatie" om stemmen te krijgen. "Daarmee tonen zij hun egoïstische, gierige en boosaardige aard", aldus Xinhua. Ook zou Tsai stemmen hebben gekocht en waren "duistere externe krachten" deels verantwoordelijk voor de verkiezingsuitslag in Taiwan.

Peking verbrak in 2016 - toen Tsai voor het eerst aan de macht kwam - alle banden met Taiwan. Vele andere landen volgden en erkennen de onafhankelijke staat niet. Na de verkiezingsoverwinning zaterdag zei Tsai dat haar land nooit zal samengaan met China zolang zij aan de macht is.

Meer uit Buitenland

Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

1 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

2 uur geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

4 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.

4 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

17 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

17 uur geleden
Letse president kiest oppositielid voor premierschap

RIGA (ANP/RTR/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft Andris Kulbergs, lid van de conservatieve oppositie, voorgedragen als de volgende minister-president. De zittende premier Evika Siliņa maakte deze week bekend terug te treden na een politieke crisis rond Oekraïense drones die het Letse luchtruim waren binnengevlogen.

18 uur geleden