China stuurt beschermende uitrusting naar Polen
WARSCHAU (ANP/RTR) - China stuurt duizenden testkits en medische beschermingsmiddelen naar Polen. Het gaat onder meer om 20.000 mondmaskers en 5000 beschermende pakken, meldt het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken.
"Hoewel de strijd tegen het coronavirus nog gaande is in China, besloten ze solidariteit te tonen met Polen en ons land te helpen door testen te sturen waarmee Covid-19 kan worden vastgesteld", zegt het ministerie.
China had ook al toegezegd medische apparatuur naar zwaar getroffen te landen te zullen sturen, zoals Italië en Zuid-Korea. Sommige Europese landen kondigden juist maatregelen aan om de export van medische beschermingsmiddelen aan banden te leggen. Zo hopen ze tekorten in eigen land te voorkomen.
In China zijn zo'n 81.000 besmettingen met het nieuwe coronavirus vastgesteld en ruim 3200 patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP/AFP) - Het is afschuwelijk dat de Amerikaanse president Donald Trump tot twee keer toe uit het Klimaatakkoord van Parijs is gestapt. Dat zei de gouverneur van Californië Gavin Newsom dinsdag bij de klimaattop in het Braziliaanse Belém. "Donald Trump blijft hardnekkig vasthouden aan domme beslissingen."
40 minuten geledenBELÉM (ANP) - Doordat het steeds warmer wordt op aarde, explodeert de vraag naar koeling. VN-milieorganisatie UNEP voorziet tot 2050 een verdrievoudiging en pleit in een dinsdag op de klimaattop gepresenteerd rapport voor een zo duurzaam mogelijke aanpak. Met een slimme combinatie van maatregelen moet het volgens de opstellers mogelijk zijn om zo'n tweederde van de CO2-uitstoot door koeling te vermijden. Als de energiesector snel verduurzaamt, kan dat percentage nog hoger worden.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Turkse Openbaar Ministerie heeft 142 aanklachten ingediend tegen de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu. Hij riskeert daarmee meer dan 2000 jaar cel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie overweegt het oprichten van een nieuw soort inlichtingendienst vanwege de huidige geopolitieke spanningen. Dat laat een woordvoerder weten na berichtgeving van onder meer de Financial Times. De Commissie zit nog in de verkenningsfase over zo'n veiligheidsdienst, benadrukt de woordvoerder.
2 uur geledenBELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - In Servië houden de protesten aan tegen de geplande komst van een Trump Tower. Duizenden mensen demonstreerden bij de locatie in Belgrado van het bouwproject, blijkt uit beelden van lokale media. Het complex moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier dat in 1999 werd gebombardeerd door de NAVO. Tegenstanders vinden dat die plek als cultureel erfgoed beschermd moet worden.
2 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Landen hebben ingestemd met Ethiopië als gastland voor de klimaattop in 2027. De keuze wordt naar verwachting dinsdag formeel vastgesteld op de klimaattop die nu gaande is in het Braziliaanse Belém, bevestigde COP30-voorzitter André Corrêa do Lago.
4 uur geledenCHERSON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij een bezoek heeft gebracht aan Cherson. Deze Oekraïense stad ligt op slechts enkele kilometers van Russische posities aan de overkant van de rivier de Dnjepr en wordt voortdurend aangevallen met bommen en drones.
4 uur geleden