Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China stuurt aan op bemande missie naar Mars in 2033

China stuurt aan op bemande missie naar Mars in 2033

PEKING (ANP/RTR) - China wil in 2033 voor het eerst een bemande missie naar Mars sturen. In de jaren daarna volgen nog meer vluchten naar de 'Rode Planeet', vertelde het hoofd van een belangrijke Chinese raketfabrikant.

China is bijzonder ambitieus in de ruimte en zette onlangs al een karretje op Mars. Er staan bemande vluchten naar die planeet gepland in 2033, 2035, 2037, 2041 en daarna, zei Wang Xiaojun van de Chinese Academie voor Lanceerinstallatie Technologie (CALT) via videoverbinding op een conferentie in Rusland.

De Chinezen zijn van plan eerst robots naar Mars te sturen. Die gaan kijken wat de beste plek is om een basis te bouwen. Ook moeten ze systemen gaan neerzetten om bijvoorbeeld water te winnen en zuurstof en elektriciteit te genereren. Daarvan kunnen menselijke ruimtevaarders dan gebruikmaken.

Eigen ruimtestation

Mensen naar Mars sturen is al een enorme uitdaging, maar daar blijft het niet bij. China moet ook nog een manier bedenken om de ruimtevaarders weer op te halen en terug te brengen naar de aarde. Wang sprak de hoop uit dat nieuwe technologie het mogelijk maakt om in "enkele honderden dagen" heen en weer te vliegen.

China stuurde deze maand ook al ruimtevaarders, die het taikonauten noemt, naar een eigen ruimtestation in een baan om de aarde. Het land wil ook een maanbasis neerzetten en onbemande missies naar asteroïden en de planeet Jupiter sturen.

Meer uit Buitenland

Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

1 uur geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

2 uur geleden
Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

2 uur geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

2 uur geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

2 uur geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

3 uur geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

5 uur geleden