China stelt sancties in tegen Amerikaanse bedrijven
PEKING (ANP/AFP) - China stelt sancties in tegen Amerikaanse bedrijven die betrokken zijn bij wapenverkopen aan Taiwan. Het gaat om Lockheed Martin, een divisie van Boeing en enkele andere bedrijven, zei het ministerie van Buitenlandse Zaken van China. China beschouwt het feitelijk zelfstandige eiland Taiwan nog steeds als zijn territorium.
De twee Amerikaanse giganten waren betrokken bij een recente verkoop van raketten ter waarde van 1 miljard dollar aan Taiwan, naast Raytheon. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Zhao Lijian, drong er bij de VS op aan "de verkoop van wapens aan het eiland te stoppen".
De status van Taiwan is nog steeds bron voor conflicten tussen de Verenigde Staten en China, in een bredere strijd over technologie, veiligheid en handelsoverwicht.
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei vorige week dat het de verkoop van 135 lucht-grondraketten had goedgekeurd. Het Taiwanese ministerie van Defensie verklaarde dat het zijn gevechtsarsenaal verder zou opbouwen.
Peking houdt vol dat het eiland deel uitmaakt van zijn grondgebied en heeft gezworen met geweld te reageren als Taipei ooit formeel de onafhankelijkheid wil verklaren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
2 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
4 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
5 uur geleden