China stelt parlementszitting uit vanwege coronavirus
PEKING (ANP/AFP) - China heeft de jaarlijkse parlementszitting uitgesteld vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het land. Dat is voor het eerst in tientallen jaren, meldden Chinese staatsmedia.
De jaarlijkse zitting duurt tien dagen en zou op 5 maart van start gaan. De afgelopen 35 jaar werd de bijeenkomst altijd in maart gehouden.
De regering vindt het belangrijker om zich te focussen op het bestrijden van het nieuwe coronavirus in plaats van op de zitting.
Wilde dieren
De staatstelevisie zei dat een nieuwe datum voor de parlementszitting later zal worden vastgesteld. Het uitstel zal niet te lang zijn, voegde de staatszender eraan toe, zonder verdere details te geven.
Het hoogste wetgevende orgaan van China besloot verder om alle illegale handel en consumptie van wilde dieren in China te verbieden. Het land denkt dat daar de bron van het virus ligt dat verantwoordelijk is voor de epidemie.
Al zeker 2592 mensen zijn in China overleden door het virus en al meer dan 77.000 mensen zijn besmet geraakt. Het virus brak uit in de provincie Hubei en heeft zich verspreid over het land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
8 uur geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
9 uur geleden