Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China stelt parlementszitting uit vanwege coronavirus

China stelt parlementszitting uit vanwege coronavirus

PEKING (ANP/AFP) - China heeft de jaarlijkse parlementszitting uitgesteld vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het land. Dat is voor het eerst in tientallen jaren, meldden Chinese staatsmedia.

De jaarlijkse zitting duurt tien dagen en zou op 5 maart van start gaan. De afgelopen 35 jaar werd de bijeenkomst altijd in maart gehouden.

De regering vindt het belangrijker om zich te focussen op het bestrijden van het nieuwe coronavirus in plaats van op de zitting.

Wilde dieren

De staatstelevisie zei dat een nieuwe datum voor de parlementszitting later zal worden vastgesteld. Het uitstel zal niet te lang zijn, voegde de staatszender eraan toe, zonder verdere details te geven.

Het hoogste wetgevende orgaan van China besloot verder om alle illegale handel en consumptie van wilde dieren in China te verbieden. Het land denkt dat daar de bron van het virus ligt dat verantwoordelijk is voor de epidemie.

Al zeker 2592 mensen zijn in China overleden door het virus en al meer dan 77.000 mensen zijn besmet geraakt. Het virus brak uit in de provincie Hubei en heeft zich verspreid over het land.

Meer uit Buitenland

Dodental aardbevingen Venezuela verder gestegen

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3535, aldus de autoriteiten. Op 24 juni werd het noorden van het Zuid-Amerikaanse land getroffen door twee bevingen vlak na elkaar met een kracht van 7.2 en 7.5. Vooral de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.

1 uur geleden
Nieuwe landelijke stroomstoring in Cuba, derde in zes maanden

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba kampt weer met een landelijke stroomstoring, meldt het staatselektriciteitsbedrijf UNE. Dat is de derde keer sinds het begin van het jaar. UNE doet nog onderzoek naar de oorzaak.

2 uur geleden
Macron bezoekt als eerste EU-leider Syrië na val van Assad

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is maandag aangekomen in Syrië. Hij is daarmee de eerste regeringsleider uit de EU die Syrië bezoekt sinds rebellen president Bashar al-Assad in december 2024 verdreven.

3 uur geleden
Rutte: nog hogere defensiebudgetten kan wapenindustrie niet aan

ANKARA (ANP) - De defensie-industrie kan niet meer verwerken dan de NAVO-landen nu uitgeven aan hun verdediging, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Europese landen voeren hun defensiebudgetten volgens hem zo snel op dat het plafond is bereikt.

4 uur geleden
Dodental uitbraak ebola in Congo boven de 500

GENÈVE (ANP/AFP) - Bij de jongste uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) voor zover bekend 506 patiënten overleden. Het totaal aantal geregistreerde besmettingen staat op 1561. Ruim 250 patiënten zijn inmiddels hersteld. In het buurland Oeganda zijn twee mensen aan de Bundibugyo-versie van ebola overleden.

4 uur geleden
Chinese rakettest moet NAVO bij de les houden, zegt Rutte

ANKARA (ANP) - De Chinese raketproef in de Stille Oceaan van maandag toont aan dat de NAVO China ernstig moet nemen, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Dit bewijst dat we niet naïef mogen zijn", zei hij een dag voor de NAVO-top in Ankara. "En ik kan verzekeren dat we dat ook niet zijn."

4 uur geleden
Netanyahu vraagt VS geen F-35's te verkopen aan Turkije

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu roept de VS op om geen F-35-gevechtsvliegtuigen of onderdelen te verkopen aan Turkije. Volgens Netanyahu zou dat de machtsverhoudingen verstoren.

4 uur geleden