China stelt parlementszitting uit vanwege coronavirus
PEKING (ANP/AFP) - China heeft de jaarlijkse parlementszitting uitgesteld vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het land. Dat is voor het eerst in tientallen jaren, meldden Chinese staatsmedia.
De jaarlijkse zitting duurt tien dagen en zou op 5 maart van start gaan. De afgelopen 35 jaar werd de bijeenkomst altijd in maart gehouden.
De regering vindt het belangrijker om zich te focussen op het bestrijden van het nieuwe coronavirus in plaats van op de zitting.
Wilde dieren
De staatstelevisie zei dat een nieuwe datum voor de parlementszitting later zal worden vastgesteld. Het uitstel zal niet te lang zijn, voegde de staatszender eraan toe, zonder verdere details te geven.
Het hoogste wetgevende orgaan van China besloot verder om alle illegale handel en consumptie van wilde dieren in China te verbieden. Het land denkt dat daar de bron van het virus ligt dat verantwoordelijk is voor de epidemie.
Al zeker 2592 mensen zijn in China overleden door het virus en al meer dan 77.000 mensen zijn besmet geraakt. Het virus brak uit in de provincie Hubei en heeft zich verspreid over het land.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
2 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
3 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
4 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
7 uur geleden