China stelt importheffingen tussen 10 en 15 procent voor VS in
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft dinsdagochtend importheffingen aangekondigd voor bepaalde producten uit de Verenigde Staten. Het gaat om tarieven tussen de 10 en 15 procent. De Amerikaanse president Donald Trump stelde maandag voor heffingen op producten uit China te verhogen van 10 naar 20 procent. Die gingen dinsdag in.
Vrijwel gelijktijdig met het ingaan van de Amerikaanse tarieven, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend dat de tarieven over zes dagen, op 10 maart, ingaan.
De importheffing van 15 procent geldt onder meer voor alle kip, tarwe, maïs en katoen uit de Verenigde Staten. Het lagere tarief van 10 procent geldt onder meer voor sojabonen, rund- en varkensvlees, groente en fruit en zuivelproducten.
Exportcontroles
Het Chinese ministerie van Handel plaatst ook tien Amerikaanse bedrijven op een lijst voor onbetrouwbare bedrijven. Het gaat voornamelijk om bedrijven in de defensiesector. Eerder zette de Chinese overheid het Amerikaanse biotechbedrijf Illumina op deze zwarte lijst. Dinsdag kondigde Beijing een importverbod aan voor Illumina-machines voor genetisch onderzoek.
Vijftien andere bedrijven komen op een lijst van bedrijven waarop exportcontroles van toepassing zijn, waardoor de handel met deze ondernemingen beperkt kan worden. Een ervan is het dochterbedrijf van luchtvaart- en defensieconcern General Dynamics dat tanks en pantserwagens maakt. Ook dronefabrikant Skydio komt op deze lijst.
Donald Trump kondigde kort na zijn aantreden als president van de VS al een extra importheffing van 10 procent aan op Chinese goederen. Daar reageerde China ook op met wederkerige importheffingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
59 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
2 uur geleden