Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China steekt miljarden in grootste geheugenchipmaker van het land

China steekt miljarden in grootste geheugenchipmaker van het land

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft toegezegd om 1,9 miljard dollar (zo'n 1,8 miljard euro) te investeren in Yangtze Memory Technologies, de grootste maker van geheugenchips van het land. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van gegevens van een Chinese overheidswebsite.

De omvang van de investering suggereert dat Beijing de steun aan de geplaagde chipsector in het land verder opvoert. Chinese chipbedrijven worden namelijk geraakt door de Amerikaanse handelssancties en worstelen met een wereldwijd dalende vraag naar chips.

Eerder werd al gemeld dat China werkt aan een omvangrijk steunpakket voor de uitbreiding van zijn eigen chipindustrie, doordat de Amerikanen de technologische en militaire vooruitgang van het land proberen te vertragen. De regering van de Amerikaanse president Biden presenteerde onlangs ook nieuwe regels voor de export naar China.

Zwarte lijst

Onder de nieuwe regels mogen Amerikaanse chipbedrijven bepaalde apparatuur niet meer leveren aan branchegenoten die volledig in Chinese handen zijn en op de zogeheten zwarte lijst staan. Ook willen de Amerikanen voorkomen dat buitenlandse bedrijven geavanceerde chips aan China verkopen.

De Chinese chipproducent Yangtze Memory Technologies werd in december vorig jaar aan de steeds langer wordende zwarte lijst toegevoegd. Eenmaal toegevoegd aan die lijst moeten Amerikaanse bedrijven een speciale licentie aanvragen om zelfs vrij eenvoudige technische producten aan het betreffende bedrijf te mogen leveren.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

8 uur geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

9 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

11 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

12 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

14 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

1 dag geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

1 dag geleden