Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China start onderzoek naar coronapatiënten zonder klachten

China start onderzoek naar coronapatiënten zonder klachten

PEKING (ANP/RTR) - China is in negen regio's een onderzoek gestart om de omvang van de groep coronapatiënten zonder klachten in kaart te brengen. Ook worden immuniteitsniveaus van mensen onderzocht, meldt staatskrant China Daily.

"Het doel is om de antilichaamsniveaus in gemeenschappen te begrijpen en wetenschappelijk bewijs te leveren voor toekomstige aanpassingen in strategieën om de epidemie onder controle te houden", aldus een bij het onderzoek betrokken functionaris tegenover China Daily.

Het toenemende aantal mensen dat besmet is met het virus, maar geen symptomen heeft, voedt de vrees bij de Chinese regering voor een nieuwe besmettingsgolf in het land. De zorg bestaat dat door het opheffen van de lockdownmaatregelen in China duizenden geïnfecteerden zonder klachten voor nieuwe besmettingen zullen zorgen.

Wuhan

China gaat voor het onderzoek 11.000 mensen testen in Wuhan, de metropool waar het longvirus in december voor het eerst opdook. Bij willekeurig gekozen inwoners zijn bloed- en speekselmonsters afgenomen, schrijft China Daily. Ook in Peking, Sjanghai en vijf provincies wordt onderzoek gedaan.

In China zijn volgens de autoriteiten ruim 82.000 besmettingsgevallen bekend en stierven tot dusver 3342 mensen als gevolg van het virus.

Meer uit Buitenland

Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

31 minuten geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

32 minuten geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

2 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

2 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

5 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

5 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

6 uur geleden