China start onderzoek naar coronapatiënten zonder klachten
PEKING (ANP/RTR) - China is in negen regio's een onderzoek gestart om de omvang van de groep coronapatiënten zonder klachten in kaart te brengen. Ook worden immuniteitsniveaus van mensen onderzocht, meldt staatskrant China Daily.
"Het doel is om de antilichaamsniveaus in gemeenschappen te begrijpen en wetenschappelijk bewijs te leveren voor toekomstige aanpassingen in strategieën om de epidemie onder controle te houden", aldus een bij het onderzoek betrokken functionaris tegenover China Daily.
Het toenemende aantal mensen dat besmet is met het virus, maar geen symptomen heeft, voedt de vrees bij de Chinese regering voor een nieuwe besmettingsgolf in het land. De zorg bestaat dat door het opheffen van de lockdownmaatregelen in China duizenden geïnfecteerden zonder klachten voor nieuwe besmettingen zullen zorgen.
Wuhan
China gaat voor het onderzoek 11.000 mensen testen in Wuhan, de metropool waar het longvirus in december voor het eerst opdook. Bij willekeurig gekozen inwoners zijn bloed- en speekselmonsters afgenomen, schrijft China Daily. Ook in Peking, Sjanghai en vijf provincies wordt onderzoek gedaan.
In China zijn volgens de autoriteiten ruim 82.000 besmettingsgevallen bekend en stierven tot dusver 3342 mensen als gevolg van het virus.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
10 minuten geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
11 minuten geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
3 uur geleden