China spreekt zich ferm uit tegen wapenverkoop VS aan Taiwan
BEIJING (ANP/RTR) - China is mordicus tegen de verkoop van wapens door de VS aan Taiwan en heeft in Washington protest aangetekend, meldt het Chinese ministerie van Defensie. "De Verenigde Staten hebben de belangrijkste zorgen van China genegeerd, zich op gewelddadige wijze bemoeid met de interne aangelegenheden van China en de spanningen in de Straat van Taiwan opzettelijk opgevoerd."
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vorige week de verkoop van munitie en logistieke militaire ondersteuning aan Taiwan goedgekeurd in twee afzonderlijke deals ter waarde van 440 miljoen dollar (ruim 404 miljoen euro).
China beschouwt het autonome eiland Taiwan als een afvallige provincie en sluit toekomstige inlijving niet uit. De VS erkennen Taiwan niet als onafhankelijke staat, maar zijn wel zijn belangrijkste wapenleverancier. Amerikaanse militaire schepen zijn de afgelopen jaren regelmatig door de Straat van Taiwan gevaren. China beschouwt dergelijke missies als provocaties.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
34 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
36 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
57 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
3 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
5 uur geleden