
China schrapt vluchten vanwege lokale corona-uitbraken
SHANGHAI (ANP/AFP) - China heeft hals over kop honderden vluchten op een luchthaven van Shanghai geschrapt vanwege een lokale uitbraak van het coronavirus. Het land heeft de pandemie voor het grootste deel onder controle door strenge beperkingen maar kampt met een aantal lokale uitbraken in verschillende steden.
In de metropool Shanghai zijn zeven groepen infecties ontdekt die worden gelinkt aan bedrijven die lading verwerken. Duizenden medewerkers van Pudong International Airport zijn inmiddels getest op corona. Dinsdag schrapten de autoriteiten zo'n 500 uitgaande vluchten van de luchthaven, ongeveer de helft van alle vluchten.
Het coronavirus dook in december voor het eerst op in de Chinese stad Wuhan. Met reisbeperkingen en verboden en lockdowns wist Peking het virus onder controle te krijgen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Vijf jaar na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet heeft de Libanese president Joseph Aoun "gerechtigheid" beloofd. Tot nu toe is niemand vervolgd voor de ontploffing, waarbij meer dan 220 mensen omkwamen.
13 uur geledenCANBERRA (ANP) - Een Chinese vrouw is in Australië opgepakt op verdenking van "roekeloze buitenlandse inmenging". Ze verzamelde voor Beijing informatie over een groep boeddhisten, meldt de politie maandag.
14 uur geleden