Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China schrapt uitleveringsverdragen Hongkong

China schrapt uitleveringsverdragen Hongkong

PEKING (ANP/RTR/AFP) - China schort uitleveringsverdragen tussen Hongkong en Groot-Brittannië, Canada en Australië op. Peking kondigde dat dinsdag aan in een reactie op het opzeggen van de verdragen met Hongkong eerder door die drie landen.

De drie landen deden dat in reactie op het aannemen van de nieuwe Chinese veiligheidswet voor Hongkong. Daarin is onder andere sprake van hoge straffen voor separatisme.

China noemt het opzeggen van de uitleveringsverdragen een "grove inmenging" in zijn interne affaires en besluit nu hetzelfde te doen. "De foute actie van Canada, Australië en Groot-Brittannië om de juridische samenwerking met Hongkong te politiseren heeft de basis voor justitiële samenwerking ernstig beschadigd", aldus het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

Speciale status

Nieuw-Zeeland voegde zich dinsdag bij de drie door het uitleveringsverdrag van dat land met Hongkong ook op te schorten. De VS hebben laten doorschemeren aan een dergelijke stap te werken.

Het Verenigd Koninkrijk droeg de kolonie Hongkong in 1997 over aan China. De landen hadden afgesproken dat de miljoenenstad een speciale status zou krijgen binnen China. Die staat bekend als "een land, twee systemen". Hongkong heeft onder meer een eigen parlement en westers rechtssysteem. De nieuwe veiligheidswet wordt gezien als sterke inperking van de speciale status.

Meer uit Buitenland

Orkaan Erin nadert Bahama's en dreigt in kracht toe te nemen

MIAMI (ANP/AFP) - Orkaan Erin neemt de komende dagen waarschijnlijk weer in kracht toe nu hij de Bahama's nadert. Het Caribisch gebied wordt al geteisterd door harde wind en zware regenval, die mogelijk tot overstromingen en aardverschuivingen leiden, waarschuwt de Amerikaanse weerdienst.

3 uur geleden
Meer dan 200.000 betogers in Tel Aviv eisen einde Gaza-oorlog

TEL AVIV (ANP/AFP) - In Tel Aviv hebben meer dan 200.000 Israëliërs gedemonstreerd om een akkoord voor de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog in Gaza te eisen. Eerder op de dag waren er verspreid door Israël al stakingen en protesten, onder meer met wegblokkades. Ruim dertig mensen werden aangehouden. In Jeruzalem werd het waterkanon ingezet tegen demonstranten.

4 uur geleden
VS verstrekken geen visa meer aan mensen uit Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de toegang via bezoekersvisa voor personen uit de Gazastrook tot nader order stopgezet, aldus de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Sommige organisaties die betrokken zijn bij het verkrijgen van de visa zouden nauwe banden hebben met de Palestijnse beweging Hamas, volgens Washington een terroristische organisatie.

5 uur geleden
Premier Spanje stopt vakantie, bezoekt gebieden met bosbranden

MADRID (ANP/DPA/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zijn vakantie onderbroken en door branden getroffen gebieden in de provincies Ourense en León bezocht. In Spanje zijn de natuurbranden in het noordwesten van het land nog altijd niet onder controle.

9 uur geleden
VS-gezant: Russen doen concessies bij vijf gebieden Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens de speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft Moskou bij vijf gebieden in Oekraïne concessies gedaan. De Russen hebben bij hun overleg vrijdag met de Amerikaanse president Donald Trump bepaalde toegevingen gedaan met betrekking tot alle vijf regio's in Oost-Oekraïne. "Er is een belangrijke discussie gaande over Donetsk en wat daar zal gebeuren", vertelde Witkoff aan CNN.

10 uur geleden
Staking en demonstraties in Israël voor einde strijd Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - In steden in Israël is op grote schaal geprotesteerd tegen het beleid van de regering om de aanvallen op de Gazastrook verder op te voeren. Ook is een staking uitgeroepen tegen het beleid dat de levens van de resterende gijzelaars in de Gazastrook in gevaar zou kunnen brengen. De betogers eisen een deal met Hamas om ze vrij te krijgen.

12 uur geleden
NAVO bevestigt deelname Rutte aan top in Washington over Oekraïne

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft bevestigd dat de secretaris-generaal van de verdragsorganisatie, Mark Rutte, maandag ook aanwezig is in Washington voor een topbijeenkomst over Oekraïne. Eerder zondag meldde persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen dat Rutte ook naar de top gaat, samen met een reeks Europese leiders.

12 uur geleden