Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'China schort samenwerking met beurs Londen op'

'China schort samenwerking met beurs Londen op'

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid heeft tijdelijk een stokje gestoken voor de samenwerking van de beurzen in Londen en Shanghai bij beursnoteringen. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is de reden voor die stap de houding van Groot-Brittannië ten aanzien van de aanhoudende protesten in Hongkong. Peking beschuldigt de Britse regering van bemoeienis bij die protesten, die door China worden beschouwd als binnenlandse aangelegenheid.

De beursbedrijven hebben via het project Shanghai-London Stock Connect sinds vorig jaar een samenwerking. Die biedt de mogelijkheid voor Chinese bedrijven om een dubbele notering in Londen te hebben, terwijl investeerders in het Chinese vasteland toegang krijgen tot Britse beursgenoteerde ondernemingen. De samenwerking was bedoeld als een manier om de economische banden tussen Groot-Brittannië en China aan te halen. Ook werden zo de financiële markten in China verder geopend voor buitenlandse beleggers.

Maar politieke ontwikkelingen gooien nu roet in het eten, zo zeggen de ingewijden. Peking zou ontstemd zijn over de vermeende steun die Londen heeft uitgesproken voor de demonstranten in Hongkong en de kritiek van de Britse overheid op de autoriteiten en politie van Hongkong in de kwestie.

Meer uit Financieel

Klachten over barsten in scherm opvouwbare iPhone Duo van Apple

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Over de iPhone Duo, een van de belangrijkste nieuwe producten van Apple in jaren, komen steeds meer klachten binnen van klanten bij wie het opvouwbare scherm al na enkele uren of dagen is gebarsten. Klanten met een beschadigd scherm melden dat ze een krakend geluid hoorden toen ze de telefoon openvouwden. Vervolgens ontstond er een grote barst langs de vouwnaad in het midden van het scherm. Sommige gebruikers kregen ook te maken met een witte vlek of een ander probleem met het scherm.

10 minuten geleden
Banken en chipbedrijven houden AEX uit het rood

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

1 uur geleden
Microsoft biedt 60.000 werknemers vertrekregeling aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.

1 uur geleden
KLM vliegt hele winter niet naar Dubai om oorlog in Midden-Oosten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt tot en met 27 maart niet van Amsterdam naar Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder was de maatschappij nog van plan de vluchten dit najaar te hervatten, maar dit is van de baan. Dat meldt KLM op de website.

1 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag in voor beursnotering

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

4 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting cijfers techsector en Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.

4 uur geleden
Braziliaanse beurs hard onderuit na verkiezingswinst Lula

SÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.

5 uur geleden