
China schort extra heffingen VS-producten op
PEKING (ANP/RTR) - China heeft de voor zondag geplande extra heffingen op Amerikaanse producten opgeschort. Daarmee voldoet Peking aan een van de afspraken die China en de Verenigde Staten vrijdag zijn overeengekomen in hun akkoord over een voorlopige handelsdeal.
Het bericht waarin dit staat is te lezen op websites van diverse Chinese departementen en op staatsmedia. "China hoopt, op basis van gelijkheid en wederzijds respect, samen met de VS elkaars zorgen op te lossen en de stabiele ontwikkeling van de onderlinge economische en handelsrelaties te promoten", aldus het statement.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Olaf Sleijpen is vanaf 1 juli de nieuwe president van De Nederlandsche Bank. Dat meldt DNB op de website. De huidige hoofdeconoom bij DNB volgt Klaas Knot op, die de functie sinds 2011 bekleedde.
28 minuten geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - Israël heeft opdracht gegeven tot de tijdelijke sluiting van het grootste gasveld van het land, maakte het Israëlische ministerie van Energie bekend. De sluiting van het aardgasveld Leviathan is een veiligheidsmaatregel in de nasleep van de Israëlische aanval op Iran. Dat laatste land kondigde vergeldingsmaatregelen aan.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Vakbonden VVMC en FNV zijn niet onder de indruk van de toenaderingspoging van NS om meer stakingen te voorkomen. De bonden willen niet alleen hogere lonen, maar ook betere afspraken over arbeidsomstandigheden. Ze overleggen nog intern of ze doorgaan met staken of genoeg aanleiding zien om de onderhandelingen met NS te hervatten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM wil met FNV en CNV verder praten over een nieuwe cao voor het grondpersoneel. Dat laat een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij weten, nadat ultimatums van de twee bonden om 12.00 uur zijn verlopen. Het is nog niet bekend wat de vervolgstappen zullen zijn van FNV en CNV, die eerder met acties hebben gedreigd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwen doen niet alleen minder vaak een aanvraag voor financiering van hun onderneming, maar krijgen ook structureel minder geld toegekend wanneer ze een aanvraag indienen dan mannelijke ondernemers. Dat meldt Code-V, de Nederlandse Code Stimuleren Vrouwelijk Ondernemerschap, op basis van het eerste nationale onderzoek op het gebied van gendergelijkheid in toegang tot financiering.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer grijpt in bij FNV na maandenlange onrust binnen de vakbond. De afdeling van het gerechtshof in Amsterdam benoemt als tijdelijke maatregel twee nieuwe leden in de raad van toezicht (rvt) van de bond. Die krijgen beslissende zeggenschap binnen die raad en moeten onder meer nieuwe verkiezingen organiseren en adviseren over mogelijke verbeteringen bij de organisatie.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De industrie en de handel in de eurozone hebben in april zware klappen gekregen door de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. De industriële productie in het eurogebied daalde in april met 2,4 procent ten opzichte van een maand eerder, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. De daling was groter dan economen hadden verwacht.
3 uur geleden