Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China roept op tot kalmte na raketincident Polen

China roept op tot kalmte na raketincident Polen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China roept op tot kalmte na het incident met een raket in Polen waardoor twee mensen omkwamen. Wie de raket heeft afgevuurd is nog niet vastgesteld, maar volgens de Amerikaanse president Joe Biden was dat waarschijnlijk niet het Russische leger. Oekraïense troepen hebben het projectiel mogelijk op een inkomende Russische raket afgeschoten.

Een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Beijing hoopt dat iedereen het hoofd koel houdt. "In de huidige situatie moeten alle relevante partijen kalm blijven en terughoudendheid betrachten om escalatie van de situatie te voorkomen."

Rusland zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de ontploffing nabij de grens met Oekraïne. De Poolse regering heeft artikel 4 van het NAVO-verdrag geactiveerd, dat voorziet in overleg als een land zich bedreigd voelt. De alliantie komt woensdag bijeen in Brussel. Ondertussen wordt onderzocht wat er precies is gebeurd.

Meer uit Buitenland

Duizenden Kosovaren demonstreren na vonnis Kosovotribunaal

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.

1 uur geleden
Doden in Kyiv na Russische aanvallen overdag

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.

3 uur geleden
Staatsbezoek Xi aan VS voorbij, Trump zegt Xi spoedig te zien

WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.

3 uur geleden
Regering Jemen roept landgenoten op tot mobilisatie

SANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.

3 uur geleden
Paus begroet honderdduizenden in Parijs tijdens rit pausmobiel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.

5 uur geleden
Premier Libanon waarschuwt VN voor vacuüm na vertrek VN-missie

NEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.

6 uur geleden
VN-Veiligheidsraad veroordeelt Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

NEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.

6 uur geleden