Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China roept op tot 'dialoog' met VS over handelstarieven

China roept op tot 'dialoog' met VS over handelstarieven

BEIJING (ANP/AFP) - China wil een "dialoog" aangaan met de Verenigde Staten over de handelsspanningen tussen de economische grootmachten nu ze wederzijdse importheffingen hebben opgelegd. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken roept daarbij op tot "eerlijke en respectvolle" gesprekken.

Hij zei ook dat China "resoluut tegenstander" is van de invoertarieven op Chinese goederen die de VS hebben opgelegd. Volgens hem is er sprake van "grote ontevredenheid" in Beijing over die heffingen. De vergeldingsmaatregelen van China zijn nodig om zijn "legitieme rechten en belangen" te beschermen, aldus de woordvoerder, die eraan toevoegde dat er "geen winnaars zijn in een handelsoorlog".

President Donald Trump wil met de heffingen ook meer druk zetten op China om de productie en verspreiding van de zeer verslavende pijnstiller fentanyl te stoppen. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken gaf aan dat China een zeer streng beleid heeft tegen drugs en niet verantwoordelijk is voor de fentanylcrisis in de VS die jaarlijks het leven kost aan vele duizenden Amerikanen. "Fentanyl is een Amerikaanse kwestie en de kernoorzaak ligt in de VS zelf", aldus de zegsman.

Meer uit Financieel

Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

24 minuten geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

2 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

3 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

4 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

5 uur geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

5 uur geleden
H&M sluit distributiecentrum in Belgiƫ, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

6 uur geleden