China roept op tot 'dialoog' met VS over handelstarieven
BEIJING (ANP/AFP) - China wil een "dialoog" aangaan met de Verenigde Staten over de handelsspanningen tussen de economische grootmachten nu ze wederzijdse importheffingen hebben opgelegd. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken roept daarbij op tot "eerlijke en respectvolle" gesprekken.
Hij zei ook dat China "resoluut tegenstander" is van de invoertarieven op Chinese goederen die de VS hebben opgelegd. Volgens hem is er sprake van "grote ontevredenheid" in Beijing over die heffingen. De vergeldingsmaatregelen van China zijn nodig om zijn "legitieme rechten en belangen" te beschermen, aldus de woordvoerder, die eraan toevoegde dat er "geen winnaars zijn in een handelsoorlog".
President Donald Trump wil met de heffingen ook meer druk zetten op China om de productie en verspreiding van de zeer verslavende pijnstiller fentanyl te stoppen. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken gaf aan dat China een zeer streng beleid heeft tegen drugs en niet verantwoordelijk is voor de fentanylcrisis in de VS die jaarlijks het leven kost aan vele duizenden Amerikanen. "Fentanyl is een Amerikaanse kwestie en de kernoorzaak ligt in de VS zelf", aldus de zegsman.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 100 miljoen euro aan het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). Daarmee kan het bedrijf investeren om klimaatdoelen te halen en het leidingnetwerk verder te vernieuwen en uit te breiden. Het is de vijfde keer dat PWN een Europese lening krijgt.
21 minuten geledenHEERLEN/AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP heeft van toezichthouder De Nederlandsche Bank goedkeuring gekregen om het huidige pensioen over te zetten naar de vernieuwde pensioenregeling. Dat meldt het grootste pensioenfonds van Nederland vrijdag.
42 minuten geledenBERKSHIRE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Franse miljardair Xavier Niel wordt de grootste aandeelhouder van Vodafone. Niel neemt het belang van Emirates Telecommunications Group (e&) in het Britse telecombedrijf over voor ongeveer 5,1 miljard euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is de afgelopen dagen niet stilgevallen, ondanks aanvallen op vaartuigen. Dat blijkt uit data van AXSMarine. Door de zeestraat voeren deze week iedere dag tientallen schepen. Het aantal ligt nog wel veel lager dan voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder opgelopen, nadat de adviesprijzen een dag eerder al met meerdere centen waren gestegen. Het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran is weer opgelaaid, waardoor de olieprijzen eerder omhooggingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meer passagiers hebben in mei via een Europese luchthaven gevlogen. Het aantal passagiers steeg met 3,2 procent vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Afgelopen april daalde het aantal nog voor het eerst sinds de luchtvaartsector herstelde van de coronapandemie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. De aandacht bleef uitgaan naar de chipbedrijven, die dit jaar sterk zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van de Zuid-Koreaanse chipfabrikant SK Hynix. Ook kondigde de Amerikaanse chipmaker Micron Technology aan de komende tien jaar meer dan 250 miljard dollar te investeren in nieuwe fabrieken in de Verenigde Staten.
2 uur geleden