
China roept op tot dialoog met VS om handelsoorlog te beëindigen
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft donderdag gepleit voor "dialoog" met Washington om een oplossing te vinden voor de oplopende handelsproblemen. De twee grootste economieën ter wereld hebben elkaar al verschillende importheffingen opgelegd, wat heeft geleid tot een handelsoorlog.
"China heeft altijd gepleit voor een positieve en coöperatieve houding van zowel China als de Verenigde Staten ten opzichte van verschillen en controverses op economisch en handelsgebied", zei een woordvoerster van het Chinese ministerie van Handel tijdens een wekelijkse persconferentie. "Maar het moet benadrukt worden dat elke vorm van communicatie en overleg gebaseerd moet zijn op wederzijds respect, gelijkheid en wederzijds voordeel", voegde ze toe.
Volgens haar kunnen bedreigingen en intimidatie alleen maar contraproductief zijn. "We hopen dat de VS en China samen zullen werken om terug te keren naar het juiste pad van het oplossen van problemen door dialoog en overleg", aldus de zegsvrouw.
De Amerikaanse president Donald Trump verhoogde de importheffingen op producten uit China vorige week naar 20 procent. Daarop kwam China met importheffingen van 10 tot 15 procent op bepaalde Amerikaanse producten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Handel zegt optimistisch te zijn over onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten die in Zwitserland plaatsvinden. De twee grootmachten praten dit weekend in Genève over mogelijkheden om hun handelsoorlog te de-escaleren.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Europa moet de Russische oliesector en financiële sector zwaardere sancties opleggen als Vladimir Poetin niet instemt met een staakt-het-vuren, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De handelsbesprekingen tussen China en de Verenigde Staten in Genève zijn hun tweede dag ingegaan, melden Zwitserse media. Persbureau Reuters schrijft ook dat onderhandelaars zondagochtend weer bijeen zijn gekomen.
6 uur geledenDHARAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi Aramco heeft in de eerste drie maanden van het jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het energieconcern verkocht meer olie en gas, maar lagere prijzen voor die brandstoffen zaten 's werelds grootste verkoper van olie dwars. Het Saudische staatsbedrijf keert ook minder winst uit, wat een tegenvaller is voor de overheidsfinanciën. Kroonprins Mohammed bin Salman wil juist fors investeren in de modernisering van de economie van Saudi-Arabië.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.
21 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in het Zwitserse Genève is hervat na een lunchpauze. Dat melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Volgens Reuters zijn de Chinese en Amerikaanse delegaties teruggekeerd naar de onderhandelingen in een residentie in een buitenwijk van Genève.
1 dag geleden