Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China roept Israël op de operatie in Rafah te stoppen

China roept Israël op de operatie in Rafah te stoppen

RAFAH (ANP/AFP) - China heeft Israël opgeroepen om zo snel mogelijk te stoppen met de militaire operatie in Rafah. Een groot deel van de Palestijnse bevolking is uitgeweken naar die stad, die nu regelmatig wordt aangevallen door Israël. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt een groot offensief voor te bereiden om Hamasstrijders in Rafah uit te schakelen.

Beijing waarschuwt voor een "ernstige humanitaire ramp" als het vechten niet snel stopt. "China volgt de ontwikkelingen in het gebied rond Rafah op de voet en veroordeelt acties die burgers schaden en het internationaal recht schenden."

De internationale druk op Israël neemt toe om burgerslachtoffers te voorkomen. Na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober moest bijna de gehele bevolking naar het zuiden vluchten omdat daar minder gevochten werd. Nu wil Israël juist daar Hamas aanvallen, waardoor de Palestijnen weer moeten vertrekken.

Ook is Rafah belangrijk voor de humanitaire hulp. Het is de enige grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte, waar de afgelopen maanden verreweg de meeste noodhulp het gebied binnen kwam. Ook nu staan aan de Egyptische kant van de grens nog veel vrachtwagens te wachten tot ze Gaza in kunnen.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers door explosie in noorden van Israël

TEL AVIV (ANP) - Door een explosie in het noorden van Israël, niet ver van de Libanese grens, zijn meerdere mensen gewond geraakt. Volgens Israëlische media gaat het om twintig gewonden, onder wie kinderen.

40 minuten geleden
Moordonderzoek naar Franse scholier die op schoolleiding schoot

MARSEILLE (ANP) - Justitie in Frankrijk opent een moordonderzoek naar het schietincident eerder maandag op een middelbare school in Aubagne. Dat meldt het OM in Marseille, dat verder laat weten dat het onderzoek wordt overgedragen aan een afdeling die zich bezighoudt met georganiseerde en gespecialiseerde misdaad.

1 uur geleden
Twee teruggevonden Renoir-schilderijen zijn licht beschadigd

NICE (ANP/BELGA) - De twee teruggevonden schilderijen van Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) zijn licht beschadigd. De werken werden vorige maand gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, dat naast Nice ligt. Een schilderij heeft een scheurtje in het doek, bij het andere is alleen de lijst beschadigd. Dit meldde de procureur van Marseille, Nicolas Bessone.

1 uur geleden
Brussel wijst erop dat executie livestreamen niet mag in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft er maandag op gewezen dat het livestreamen van een executie op grote socialmediaplatforms niet is toegestaan in de EU. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei vorige week dat de executie van Nidal Malik Hasan op 3 december via een vuurpeloton publiek moet worden uitgezonden.

1 uur geleden
Paus Leo wordt dinsdag opgenomen voor operatie aan longknobbeltje

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo zal dinsdagochtend worden opgenomen voor een operatie aan het longknobbeltje dat onlangs bij hem werd ontdekt tijdens een medische check-up. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan.

1 uur geleden
'Overwinningsstrategie' NAVO: blokkeren, bot maken en breken

WARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde bij uitzondering maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich op een veiligheidsconferentie in Warschau.

2 uur geleden
Oekraïense minister roept Europa op vrede te herstellen

LUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.

3 uur geleden