Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China roept Israël op de operatie in Rafah te stoppen

China roept Israël op de operatie in Rafah te stoppen

RAFAH (ANP/AFP) - China heeft Israël opgeroepen om zo snel mogelijk te stoppen met de militaire operatie in Rafah. Een groot deel van de Palestijnse bevolking is uitgeweken naar die stad, die nu regelmatig wordt aangevallen door Israël. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt een groot offensief voor te bereiden om Hamasstrijders in Rafah uit te schakelen.

Beijing waarschuwt voor een "ernstige humanitaire ramp" als het vechten niet snel stopt. "China volgt de ontwikkelingen in het gebied rond Rafah op de voet en veroordeelt acties die burgers schaden en het internationaal recht schenden."

De internationale druk op Israël neemt toe om burgerslachtoffers te voorkomen. Na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober moest bijna de gehele bevolking naar het zuiden vluchten omdat daar minder gevochten werd. Nu wil Israël juist daar Hamas aanvallen, waardoor de Palestijnen weer moeten vertrekken.

Ook is Rafah belangrijk voor de humanitaire hulp. Het is de enige grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte, waar de afgelopen maanden verreweg de meeste noodhulp het gebied binnen kwam. Ook nu staan aan de Egyptische kant van de grens nog veel vrachtwagens te wachten tot ze Gaza in kunnen.

Meer uit Buitenland

Dominicaanse Republiek zet ambassadepersoneel Cuba uit

SANTO DOMINGO (ANP/AFP) - De Dominicaanse Republiek heeft negen medewerkers van de Cubaanse ambassade opgedragen om het land te verlaten. Het tekent de verdere diplomatieke isolatie van Cuba in het Caribisch gebied, waar de Verenigde Staten druk uitoefenen op landen om de banden met de communistische eilandstaat te verbreken.

6 minuten geleden
Passagierstrein ontspoord in zuiden van Engeland

LEWES (ANP) - In het zuiden van Engeland is een passagierstrein ontspoord. Twee mensen raakten zwaargewond, meldt Sky News op basis van de hulpdiensten. Negen anderen raakten minder ernstig gewond.

2 uur geleden
Toeristen per boot geëvacueerd uit Grieks resort om natuurbrand

SIVIRI (ANP/AFP) - Een zich snel verspreidende natuurbrand in het noorden van Griekenland zorgde voor zo'n grote dreiging bij een resort dat tientallen toeristen per boot geëvacueerd moesten worden. Sommigen van hen betraden de rubberbootjes van de hulpdiensten nog in hun badkleding.

2 uur geleden
Rus gearresteerd in Polen om voorbereiding liquidatie Oekraïner

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse geheime dienst heeft een Rus opgepakt die van plan zou zijn geweest om een Oekraïens-Amerikaanse man te vermoorden. Volgens de regering werkte de verdachte in opdracht van Rusland en was het beoogde slachtoffer een doorn in het oog van het Kremlin en de Russische president Vladimir Poetin.

5 uur geleden
Israël heropent na ruim twintig jaar nederzetting op Westoever

GANIM (ANP/AFP) - De illegale Israëlische nederzetting Ganim op de Westelijke Jordaanoever is ruim twintig jaar nadat die werd ontruimd weer officieel geopend. De Israëlische minister van Defensie Israel Katz was erbij en zei dat de Israëliërs er nu "voor altijd" blijven.

7 uur geleden
Grote Russische raffinaderij halfjaar dicht na droneaanval

ORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.

9 uur geleden
VN meldt nieuwe piek in burgerdoden Oekraïne

KYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.

9 uur geleden