Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China roept Israël op de operatie in Rafah te stoppen

China roept Israël op de operatie in Rafah te stoppen

RAFAH (ANP/AFP) - China heeft Israël opgeroepen om zo snel mogelijk te stoppen met de militaire operatie in Rafah. Een groot deel van de Palestijnse bevolking is uitgeweken naar die stad, die nu regelmatig wordt aangevallen door Israël. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt een groot offensief voor te bereiden om Hamasstrijders in Rafah uit te schakelen.

Beijing waarschuwt voor een "ernstige humanitaire ramp" als het vechten niet snel stopt. "China volgt de ontwikkelingen in het gebied rond Rafah op de voet en veroordeelt acties die burgers schaden en het internationaal recht schenden."

De internationale druk op Israël neemt toe om burgerslachtoffers te voorkomen. Na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober moest bijna de gehele bevolking naar het zuiden vluchten omdat daar minder gevochten werd. Nu wil Israël juist daar Hamas aanvallen, waardoor de Palestijnen weer moeten vertrekken.

Ook is Rafah belangrijk voor de humanitaire hulp. Het is de enige grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte, waar de afgelopen maanden verreweg de meeste noodhulp het gebied binnen kwam. Ook nu staan aan de Egyptische kant van de grens nog veel vrachtwagens te wachten tot ze Gaza in kunnen.

Meer uit Buitenland

WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

22 minuten geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

1 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

1 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

1 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

3 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

4 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

7 uur geleden