China roept Israël op de operatie in Rafah te stoppen
RAFAH (ANP/AFP) - China heeft Israël opgeroepen om zo snel mogelijk te stoppen met de militaire operatie in Rafah. Een groot deel van de Palestijnse bevolking is uitgeweken naar die stad, die nu regelmatig wordt aangevallen door Israël. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt een groot offensief voor te bereiden om Hamasstrijders in Rafah uit te schakelen.
Beijing waarschuwt voor een "ernstige humanitaire ramp" als het vechten niet snel stopt. "China volgt de ontwikkelingen in het gebied rond Rafah op de voet en veroordeelt acties die burgers schaden en het internationaal recht schenden."
De internationale druk op Israël neemt toe om burgerslachtoffers te voorkomen. Na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober moest bijna de gehele bevolking naar het zuiden vluchten omdat daar minder gevochten werd. Nu wil Israël juist daar Hamas aanvallen, waardoor de Palestijnen weer moeten vertrekken.
Ook is Rafah belangrijk voor de humanitaire hulp. Het is de enige grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte, waar de afgelopen maanden verreweg de meeste noodhulp het gebied binnen kwam. Ook nu staan aan de Egyptische kant van de grens nog veel vrachtwagens te wachten tot ze Gaza in kunnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
30 minuten geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
31 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een enorme brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Eerder was er nog sprake van zeker 13 doden. Met 279 anderen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer zou de brand langzaam onder controle krijgen.
1 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.
2 uur geledenBISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.
3 uur geledenTBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
4 uur geleden