China reageert op importheffingen VS met onderzoek naar Google
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft maatregelen aangekondigd tegen een aantal Amerikaanse bedrijven. Zo openen autoriteiten in het land een mededingingsonderzoek naar Google en komt het bedrijf achter modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger op een lijst van onbetrouwbare bedrijven.
De markttoezichthouder in China maakte bekend dat Google wordt verdacht van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.
De zoekmachine van Google is in China niet toegestaan. Het bedrijf is er wel actief met partnerbedrijven, maar haalt er slechts 1 procent van zijn wereldwijde omzet.
Biotechnologiebedrijf
Naast Tommy Hilfiger- en Calvin Klein-moederbedrijf PVH Corp komt ook het biotechnologiebedrijf Illumina op de lijst voor "onbetrouwbare entiteiten". Dat is volgens Chinese autoriteiten het gevolg van maatregelen die Chinese bedrijven benadelen.
De Chinese overheid kondigde deze ingrepen aan nadat de Verenigde Staten importheffingen van 10 procent op alle producten uit China hadden ingevoerd. Eerder maakte het Aziatische land al bekend terug te slaan met invoerheffingen op kolen en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de VS.
Vergeldingsmaatregelen
De Chinese regering kijkt ook naar chipbedrijven voor mogelijke vergeldingsmaatregelen na de door de Amerikaanse president Donald Trump gepropageerde importheffingen. Zakenkrant Financial Times meldt dat toezichthouders een onderzoek naar de Amerikaanse chipfabrikant Intel overwegen. Eind vorig jaar deden brancheorganisaties in het land een oproep voor een veiligheidsonderzoek naar halfgeleiders van dat bedrijf.
In december opende China al een mededingingsonderzoek naar chipfabrikant Nvidia. Die stap werd gezien als reactie op nieuwe exportbeperkingen van de VS voor de chipsector die waren gericht tegen China.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een supermarkt op zondag openen gaat zomaar niet. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft woensdag geoordeeld dat de verzoeken van zeven supermarkten om op zondag open te mogen of langer open te kunnen, terecht zijn afgewezen.
19 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Op Dubai wordt nu tot en met 28 juni niet gevlogen. Dat was eerder 22 juni.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Hotels in de Amerikaanse speelsteden voor het aanstaande WK voetbal kampen met een tegenvallende vraag. Een ruime meerderheid van de hoteliers zegt dat het aantal reserveringen achterblijft bij de verwachtingen, meldt de brancheorganisatie American Hotel & Lodging Association (AHLA) op basis van een enquête. Fans uit het buitenland zijn huiverig om af te reizen naar de Verenigde Staten, omdat ze strenge visumcontroles en hoge kosten vrezen. Daarnaast zijn veel kamers die wereldvoetbalbond FIFA reserveerde uiteindelijk niet geboekt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend. Beleggers op het Damrak hebben een drukke dag met veel kwartaalcijfers. Zo openden onder meer Philips, dsm-firmenich en Adyen de boeken. Ook Ahold Delhaize kwam met resultaten en de bekendmaking dat topman Frans Muller volgend jaar aftreedt. Ahold Delhaize wil de Frans-Britse Thierry Garnier benoemen tot zijn opvolger.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Lufthansa waarschuwt voor toenemende risico's voor zijn financiële prestaties vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee doelt het bedrijf onder meer op mogelijke kerosinetekorten. Daarnaast lopen de kosten voor brandstof flink op.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."
2 uur geleden