China reageert op importheffingen VS met onderzoek naar Google
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft maatregelen aangekondigd tegen een aantal Amerikaanse bedrijven. Zo openen autoriteiten in het land een mededingingsonderzoek naar Google en komt het bedrijf achter modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger op een lijst van onbetrouwbare bedrijven.
De markttoezichthouder in China maakte bekend dat Google wordt verdacht van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.
De zoekmachine van Google is in China niet toegestaan. Het bedrijf is er wel actief met partnerbedrijven, maar haalt er slechts 1 procent van zijn wereldwijde omzet.
Biotechnologiebedrijf
Naast Tommy Hilfiger- en Calvin Klein-moederbedrijf PVH Corp komt ook het biotechnologiebedrijf Illumina op de lijst voor "onbetrouwbare entiteiten". Dat is volgens Chinese autoriteiten het gevolg van maatregelen die Chinese bedrijven benadelen.
De Chinese overheid kondigde deze ingrepen aan nadat de Verenigde Staten importheffingen van 10 procent op alle producten uit China hadden ingevoerd. Eerder maakte het Aziatische land al bekend terug te slaan met invoerheffingen op kolen en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de VS.
Vergeldingsmaatregelen
De Chinese regering kijkt ook naar chipbedrijven voor mogelijke vergeldingsmaatregelen na de door de Amerikaanse president Donald Trump gepropageerde importheffingen. Zakenkrant Financial Times meldt dat toezichthouders een onderzoek naar de Amerikaanse chipfabrikant Intel overwegen. Eind vorig jaar deden brancheorganisaties in het land een oproep voor een veiligheidsonderzoek naar halfgeleiders van dat bedrijf.
In december opende China al een mededingingsonderzoek naar chipfabrikant Nvidia. Die stap werd gezien als reactie op nieuwe exportbeperkingen van de VS voor de chipsector die waren gericht tegen China.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
6 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
10 uur geleden