China reageert op importheffingen VS met onderzoek naar Google
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft maatregelen aangekondigd tegen een aantal Amerikaanse bedrijven. Zo openen autoriteiten in het land een mededingingsonderzoek naar Google en komt het bedrijf achter modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger op een lijst van onbetrouwbare bedrijven.
De markttoezichthouder in China maakte bekend dat Google wordt verdacht van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.
De zoekmachine van Google is in China niet toegestaan. Het bedrijf is er wel actief met partnerbedrijven, maar haalt er slechts 1 procent van zijn wereldwijde omzet.
Biotechnologiebedrijf
Naast Tommy Hilfiger- en Calvin Klein-moederbedrijf PVH Corp komt ook het biotechnologiebedrijf Illumina op de lijst voor "onbetrouwbare entiteiten". Dat is volgens Chinese autoriteiten het gevolg van maatregelen die Chinese bedrijven benadelen.
De Chinese overheid kondigde deze ingrepen aan nadat de Verenigde Staten importheffingen van 10 procent op alle producten uit China hadden ingevoerd. Eerder maakte het Aziatische land al bekend terug te slaan met invoerheffingen op kolen en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de VS.
Vergeldingsmaatregelen
De Chinese regering kijkt ook naar chipbedrijven voor mogelijke vergeldingsmaatregelen na de door de Amerikaanse president Donald Trump gepropageerde importheffingen. Zakenkrant Financial Times meldt dat toezichthouders een onderzoek naar de Amerikaanse chipfabrikant Intel overwegen. Eind vorig jaar deden brancheorganisaties in het land een oproep voor een veiligheidsonderzoek naar halfgeleiders van dat bedrijf.
In december opende China al een mededingingsonderzoek naar chipfabrikant Nvidia. Die stap werd gezien als reactie op nieuwe exportbeperkingen van de VS voor de chipsector die waren gericht tegen China.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
6 uur geleden