Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China reageert op importheffingen VS met onderzoek naar Google

China reageert op importheffingen VS met onderzoek naar Google

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft maatregelen aangekondigd tegen een aantal Amerikaanse bedrijven. Zo openen autoriteiten in het land een mededingingsonderzoek naar Google en komt het bedrijf achter modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger op een lijst van onbetrouwbare bedrijven.

De markttoezichthouder in China maakte bekend dat Google wordt verdacht van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.

De zoekmachine van Google is in China niet toegestaan. Het bedrijf is er wel actief met partnerbedrijven, maar haalt er slechts 1 procent van zijn wereldwijde omzet.

Biotechnologiebedrijf

Naast Tommy Hilfiger- en Calvin Klein-moederbedrijf PVH Corp komt ook het biotechnologiebedrijf Illumina op de lijst voor "onbetrouwbare entiteiten". Dat is volgens Chinese autoriteiten het gevolg van maatregelen die Chinese bedrijven benadelen.

De Chinese overheid kondigde deze ingrepen aan nadat de Verenigde Staten importheffingen van 10 procent op alle producten uit China hadden ingevoerd. Eerder maakte het Aziatische land al bekend terug te slaan met invoerheffingen op kolen en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de VS.

Vergeldingsmaatregelen

De Chinese regering kijkt ook naar chipbedrijven voor mogelijke vergeldingsmaatregelen na de door de Amerikaanse president Donald Trump gepropageerde importheffingen. Zakenkrant Financial Times meldt dat toezichthouders een onderzoek naar de Amerikaanse chipfabrikant Intel overwegen. Eind vorig jaar deden brancheorganisaties in het land een oproep voor een veiligheidsonderzoek naar halfgeleiders van dat bedrijf.

In december opende China al een mededingingsonderzoek naar chipfabrikant Nvidia. Die stap werd gezien als reactie op nieuwe exportbeperkingen van de VS voor de chipsector die waren gericht tegen China.

Meer uit Financieel

Medewerkers FNV leggen werk neer om onrust binnen vakbond

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van de FNV leggen maandag het werk neer. Volgens FNV Personeel, de interne bond die opkomt voor de belangen van FNV-werknemers, staat de sociale veiligheid binnen de vakbond onder druk. Dat komt door de onrust die wordt veroorzaakt door het bondsbestuur. FNV Personeel wil met de staking onder meer afdwingen dat het bestuur tijdelijk terugtreedt.

1 uur geleden
Google faciliteerde censuur voor dictaturen, meldt The Observer

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google heeft censuur gefaciliteerd door op verzoek van autocratische regimes als Rusland en China bepaalde content te verwijderen. Dat meldt de Britse zondagskrant The Observer. Het ging bijvoorbeeld om YouTubevideo's van antiregeringsdemonstraties of content waarin politici werden bekritiseerd en beschuldigd van corruptie.

13 uur geleden
Britse regering wil staalindustrie beschermen tegen heffing VS

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering wil miljarden uittrekken om de binnenlandse staalindustrie te beschermen. Daarvoor heeft zij zondag een plan aangekondigd, enkele dagen nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld importheffingen op staal in te voeren.

17 uur geleden
FT: puzzelbedrijf Keesing klaargestoomd voor verkoop

AMSTERDAM (ANP) - Keesing Media Group, een toonaangevende Nederlandse uitgever van puzzelboekjes, wordt klaargestoomd voor verkoop door de Britse investeringsmaatschappij BC Partners. Dit berichtte de Britse zakenkrant Financial Times, op basis van anonieme bronnen. BC Partners heeft zakenbank Rothschild ingeschakeld om strategische opties voor het bedrijf te verkennen.

1 dag geleden
Fors meer steunaanvragen in Washington na ontslagrondes Trump

WASHINGTON (ANP) - De plannen van de Amerikaanse president Donald Trump om bureaucratie aan te pakken en duizenden overheidsmedewerkers te ontslaan, hebben geleid tot een forse stijging van het aantal werkloosheidsaanvragen in Washington. Sinds Trump president is hebben bijna 4000 mensen in de stad een uitkering aangevraagd, volgens cijfers van het Amerikaanse ministerie van Arbeid.

1 dag geleden
Oekraïens defensiebedrijf en Franse Thales gaan samenwerken

MÜNCHEN (ANP) - Het Oekraïense defensieconcern Ukroboronprom heeft een samenwerkingsovereenkomst getekend met het Franse defensie- en elektronicaconcern Thales. Het doel is om geavanceerde technologische oplossingen te ontwikkelen en operationele ondersteuning te bieden op het gebied van luchtverdediging, radarsystemen, elektronische oorlogvoering en tactische communicatie.

1 dag geleden
AI-baas Google: claims Chinese DeepSeek overdreven

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Demis Hassabis, hoofd van de tak van Google die zich bezighoudt met kunstmatige intelligentie (AI), maakt zich geen zorgen over zijn Chinese concurrent DeepSeek. Google heeft superieure AI-technologie, zei hij tegen personeel.

1 dag geleden