China ratificeert twee internationale verdragen tegen dwangarbeid
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft woensdag twee internationale verdragen tegen dwangarbeid geratificeerd. Dat is gebeurd maanden nadat deskundigen van de Verenigde Naties hun bezorgdheid hadden geuit over de behandeling van etnische en religieuze minderheden in het land. Het gaat met name om vermeende misstanden, waaronder dwangarbeid, in de regio Xinjiang. Die zouden nog altijd spelen.
Mensenrechtengroeperingen schatten in dat zeker een miljoen Oeigoeren en andere moslimminderheden zijn opgesloten in "heropvoedingskampen". Die beschuldigingen worden door Beijing ten stelligste ontkend.
China houdt vol dat de kampen beroepsopleidingscentra zijn. Ze zouden zijn bedoeld om de aantrekkingskracht van het islamitische extremisme te verminderen.
Vanuit onder andere het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten klinkt kritiek op het Chinese beleid. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken riep China eerder op een einde te maken aan "de genocide en misdaden tegen de menselijkheid" in de regio.
China's hoogste wetgevende macht keurde woensdag de ratificatie goed van twee verdragen tegen dwangarbeid, één van de internationale arbeidsorganisatie ILO en één van de Abolition of Forced Labour Convention.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
1 uur geledenMONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
2 uur geleden