Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China: politieke regeling enige juiste uitweg uit crisis Oekraïne

China: politieke regeling enige juiste uitweg uit crisis Oekraïne

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping vindt een politieke regeling de enige "juiste" uitweg uit de crisis in Oekraïne, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Alle partijen zouden elkaar in het midden moeten ontmoeten om de voorwaarden te scheppen voor een politieke regeling, aldus Xi tegen de Franse president Emmanuel Macron tijdens een diner in de Chinese stad Guangzhou.

Xi en Macron beloven "elke inspanning" voor de terugkeer van vrede in Oekraïne te steunen, luidde het in een gezamenlijke verklaring op het einde van het driedaagse bezoek van de Franse leider. China en Frankrijk keuren gewapende aanvallen op vreedzame nucleaire faciliteiten zoals kerncentrales af.

In de verklaring wordt Rusland niet genoemd en wordt de agressie van dat land tegen Oekraïne niet veroordeeld. De tekst benadrukt wel hoe belangrijk het is dat alle partijen in het conflict het internationale humanitaire recht "nauwgezet" naleven.

China publiceerde in februari, een jaar na de bloedige Russische invasie in Oekraïne, een document met twaalf standpunten over het conflict in Oekraïne. Beijing drong er toen al bij Moskou en Kyiv op aan gesprekken te voeren.

Meer uit Buitenland

Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

3 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

8 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

9 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

10 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

11 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

12 uur geleden
Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

13 uur geleden