China: politieke regeling enige juiste uitweg uit crisis Oekraïne
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping vindt een politieke regeling de enige "juiste" uitweg uit de crisis in Oekraïne, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Alle partijen zouden elkaar in het midden moeten ontmoeten om de voorwaarden te scheppen voor een politieke regeling, aldus Xi tegen de Franse president Emmanuel Macron tijdens een diner in de Chinese stad Guangzhou.
Xi en Macron beloven "elke inspanning" voor de terugkeer van vrede in Oekraïne te steunen, luidde het in een gezamenlijke verklaring op het einde van het driedaagse bezoek van de Franse leider. China en Frankrijk keuren gewapende aanvallen op vreedzame nucleaire faciliteiten zoals kerncentrales af.
In de verklaring wordt Rusland niet genoemd en wordt de agressie van dat land tegen Oekraïne niet veroordeeld. De tekst benadrukt wel hoe belangrijk het is dat alle partijen in het conflict het internationale humanitaire recht "nauwgezet" naleven.
China publiceerde in februari, een jaar na de bloedige Russische invasie in Oekraïne, een document met twaalf standpunten over het conflict in Oekraïne. Beijing drong er toen al bij Moskou en Kyiv op aan gesprekken te voeren.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
37 minuten geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
5 uur geleden