Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China overweegt noodlijdende vastgoedreus Evergrande op te breken

China overweegt noodlijdende vastgoedreus Evergrande op te breken

BEIJING (ANP) - De Chinese autoriteiten overwegen het noodlijdende vastgoedconcern Evergrande te ontmantelen om de crisis in de vastgoedmarkt in te dammen. Onder het herstructureringsvoorstel zou Evergrande het grootste deel van zijn activiteiten moeten verkopen, verklaarden ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

De divisie vastgoedbeheer van Evergrande en het onderdeel dat elektrische voertuigen maakt, die aparte beursnoteringen hebben, vallen nu nog buiten de verkoopplannen, maar zouden op een later tijdstip ook kunnen worden verkocht.

Het voorstel zou zijn ingediend door functionarissen in de thuisprovincie Guangdong van Evergrande. Een groep investeerders onder leiding van staatsbank China Cinda Asset Management, die ook een grote schuldeiser is van Evergrande, zou alle eigendommen van het concern overnemen die niet kunnen worden verkocht.

Grote stap

De opbrengst van de verkoop van de activiteiten zou worden gebruikt om schuldeisers terug te betalen. Het is daarbij nog niet duidelijk in welke mate banken en obligatiehouders zullen worden gedwongen om kortingen op hun vorderingen te accepteren. Chinese toezichthouders hebben tot nu toe herhaaldelijk gezegd dat de schuldrisico's bij Evergrande en andere noodlijdende vastgoedbedrijven op een "marktgerichte manier" moeten worden aangepakt. Het plan zal dan ook waarschijnlijk leiden tot een langdurige strijd over wie wordt betaald van wat overblijft.

Als het plan wordt goedgekeurd door Beijing zou het de grootste stap tot nu toe zijn van de regering van president Xi Jinping om te voorkomen dat een wanordelijke val van de vastgoedontwikkelaar overslaat op de financiële markten en de economie van het land. Het zou ook het begin zijn van de ontmanteling van de noodlijdende vastgoedontwikkelaar die 25 jaar geleden door miljardair Hui Ka Yan werd opgericht.

Evergrande, dat gebukt gaat onder een schuldenlast van 260 miljard euro, kondigde donderdag zelf aan binnen zes maanden een reorganisatieplan te presenteren. Het concern werd in december als wanbetaler bestempeld na het missen van enkele grote afbetalingen op zijn leningen en waarschuwde eerder al dat het waarschijnlijk niet genoeg geld heeft om al zijn schulden te kunnen blijven betalen. Het bedrijf raakte in een jaar tijd bijna 90 procent aan beurswaarde kwijt.

Meer uit Financieel

Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

35 minuten geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

1 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

1 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

1 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

3 uur geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

4 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

5 uur geleden