China overweegt noodlijdende vastgoedreus Evergrande op te breken
BEIJING (ANP) - De Chinese autoriteiten overwegen het noodlijdende vastgoedconcern Evergrande te ontmantelen om de crisis in de vastgoedmarkt in te dammen. Onder het herstructureringsvoorstel zou Evergrande het grootste deel van zijn activiteiten moeten verkopen, verklaarden ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
De divisie vastgoedbeheer van Evergrande en het onderdeel dat elektrische voertuigen maakt, die aparte beursnoteringen hebben, vallen nu nog buiten de verkoopplannen, maar zouden op een later tijdstip ook kunnen worden verkocht.
Het voorstel zou zijn ingediend door functionarissen in de thuisprovincie Guangdong van Evergrande. Een groep investeerders onder leiding van staatsbank China Cinda Asset Management, die ook een grote schuldeiser is van Evergrande, zou alle eigendommen van het concern overnemen die niet kunnen worden verkocht.
Grote stap
De opbrengst van de verkoop van de activiteiten zou worden gebruikt om schuldeisers terug te betalen. Het is daarbij nog niet duidelijk in welke mate banken en obligatiehouders zullen worden gedwongen om kortingen op hun vorderingen te accepteren. Chinese toezichthouders hebben tot nu toe herhaaldelijk gezegd dat de schuldrisico's bij Evergrande en andere noodlijdende vastgoedbedrijven op een "marktgerichte manier" moeten worden aangepakt. Het plan zal dan ook waarschijnlijk leiden tot een langdurige strijd over wie wordt betaald van wat overblijft.
Als het plan wordt goedgekeurd door Beijing zou het de grootste stap tot nu toe zijn van de regering van president Xi Jinping om te voorkomen dat een wanordelijke val van de vastgoedontwikkelaar overslaat op de financiële markten en de economie van het land. Het zou ook het begin zijn van de ontmanteling van de noodlijdende vastgoedontwikkelaar die 25 jaar geleden door miljardair Hui Ka Yan werd opgericht.
Evergrande, dat gebukt gaat onder een schuldenlast van 260 miljard euro, kondigde donderdag zelf aan binnen zes maanden een reorganisatieplan te presenteren. Het concern werd in december als wanbetaler bestempeld na het missen van enkele grote afbetalingen op zijn leningen en waarschuwde eerder al dat het waarschijnlijk niet genoeg geld heeft om al zijn schulden te kunnen blijven betalen. Het bedrijf raakte in een jaar tijd bijna 90 procent aan beurswaarde kwijt.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
4 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
6 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
6 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
10 uur geleden