China overweegt noodlijdende vastgoedreus Evergrande op te breken
BEIJING (ANP) - De Chinese autoriteiten overwegen het noodlijdende vastgoedconcern Evergrande te ontmantelen om de crisis in de vastgoedmarkt in te dammen. Onder het herstructureringsvoorstel zou Evergrande het grootste deel van zijn activiteiten moeten verkopen, verklaarden ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
De divisie vastgoedbeheer van Evergrande en het onderdeel dat elektrische voertuigen maakt, die aparte beursnoteringen hebben, vallen nu nog buiten de verkoopplannen, maar zouden op een later tijdstip ook kunnen worden verkocht.
Het voorstel zou zijn ingediend door functionarissen in de thuisprovincie Guangdong van Evergrande. Een groep investeerders onder leiding van staatsbank China Cinda Asset Management, die ook een grote schuldeiser is van Evergrande, zou alle eigendommen van het concern overnemen die niet kunnen worden verkocht.
Grote stap
De opbrengst van de verkoop van de activiteiten zou worden gebruikt om schuldeisers terug te betalen. Het is daarbij nog niet duidelijk in welke mate banken en obligatiehouders zullen worden gedwongen om kortingen op hun vorderingen te accepteren. Chinese toezichthouders hebben tot nu toe herhaaldelijk gezegd dat de schuldrisico's bij Evergrande en andere noodlijdende vastgoedbedrijven op een "marktgerichte manier" moeten worden aangepakt. Het plan zal dan ook waarschijnlijk leiden tot een langdurige strijd over wie wordt betaald van wat overblijft.
Als het plan wordt goedgekeurd door Beijing zou het de grootste stap tot nu toe zijn van de regering van president Xi Jinping om te voorkomen dat een wanordelijke val van de vastgoedontwikkelaar overslaat op de financiële markten en de economie van het land. Het zou ook het begin zijn van de ontmanteling van de noodlijdende vastgoedontwikkelaar die 25 jaar geleden door miljardair Hui Ka Yan werd opgericht.
Evergrande, dat gebukt gaat onder een schuldenlast van 260 miljard euro, kondigde donderdag zelf aan binnen zes maanden een reorganisatieplan te presenteren. Het concern werd in december als wanbetaler bestempeld na het missen van enkele grote afbetalingen op zijn leningen en waarschuwde eerder al dat het waarschijnlijk niet genoeg geld heeft om al zijn schulden te kunnen blijven betalen. Het bedrijf raakte in een jaar tijd bijna 90 procent aan beurswaarde kwijt.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
4 uur geleden