China overweegt 142 miljard dollar in staatsbanken te pompen
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid overweegt een bedrag van 142 miljard dollar in de grootste staatsbanken van China te pompen om zo de kredietverstrekking aan te jagen en de economie te stimuleren. Dat meldden bronnen in Beijing. Eerder deze week kwam de Chinese centrale bank al met een omvangrijk steunpakket om de zwakke economie van China vooruit te helpen.
Volgens de ingewijden wil China die kapitaalinjectie vooral financieren door nieuwe en speciale overheidsobligaties uit te geven. Het zou voor het eerst zijn sinds de financiële crisis van 2008 dat China met een dergelijke kapitaalinjectie voor de grootste staatsbanken komt. Er wordt nog wel gewerkt aan de details en de plannen kunnen nog veranderen.
De banken zouden met dat extra kapitaal goedkopere leningen kunnen verstrekken aan klanten met hogere risico's, bijvoorbeeld vastgoedontwikkelaars en ook lokale overheden die gebukt gaan onder grote schulden. Dat geld kan dan weer gebruikt worden voor investeringen.
Vraagtekens bij groeidoelstelling
De tweede economie van de wereld kampt onder meer met een zwakke binnenlandse vraag, een crisis op de vastgoedmarkt en een hoge jeugdwerkloosheid. De laatste tijd komen er steeds meer tegenvallende cijfers over de Chinese economie, waardoor grote vraagtekens worden gezet of China dit jaar wel aan zijn groeidoelstelling van circa 5 procent kan voldoen.
Het Politburo, het hoogste besluitorgaan van de Communistische Partij, hield donderdag ook een vergadering om te praten over de economie. Volgens Chinese staatsmedia wil het Politburo, geleid door president Xi Jinping, er alles aan doen om de groeidoelstelling te halen, met behulp van fiscale stimulering en renteverlagingen. Ook moet China zijn economisch beleid effectiever maken en moet de vastgoedmarkt versterkt worden, aldus berichtgeving door persbureau Xinhua over de vergadering.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/RTR/BELGA) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft in Ierland een 19e-eeuws neogotisch kasteel gekocht. Zijn nieuwe optrekje kijkt uit over een rivier in het zuidoosten van Ierland, op zo'n 200 kilometer afstand van het Europese hoofdkantoor van het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met verliezen gesloten door aanhoudende onrust op de obligatiemarkt, waar de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Een nieuwe toezegging van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de rente omlaag te krijgen, leek weinig effect te hebben.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump staat toe dat er eerder wordt overgeschakeld op de verkoop van winterbenzine in de Verenigde Staten. Dit is de jongste maatregel van Washington om de brandstofkosten voor gewone Amerikanen te drukken en de zorgen over de brandstoflevering, die zijn aangewakkerd door de oorlog in het Midden-Oosten, te verlichten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, verwacht de recordbeursgang van SpaceX in omvang te evenaren of zelfs te overtreffen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin is voor het eerst in ruim twee maanden meer waard dan 70.000 dollar. De koersstijging volgt op stappen van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de Amerikaanse obligatierentes te verlagen. Ook reageerden handelaren op een ontmoeting tussen president Donald Trump en bestuurders uit de cryptosector.
4 uur geledenBERN (ANP) - Zwitserland en China zijn het eens geworden over nieuwe handelsafspraken. Ze hebben afgesproken dat de Zwitserse export naar China vrijwel geheel is vrijgesteld van importheffingen, maakte de Zwitserse regering bekend. China is de op twee na belangrijkste handelspartner van Zwitserland, na de EU en de Verenigde Staten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - De Europese beurzen zijn donderdag overwegend lager de handel uitgegaan. Een nieuwe stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten leidde tot hernieuwde zorgen over de economie en inflatie. Een herstel van de wereldwijde obligatiemarkt na ingrijpen van Washington hielp de verliezen echter te beperken.
5 uur geleden