Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China opent mogelijk ook onderzoek naar Apple, meldt Bloomberg

China opent mogelijk ook onderzoek naar Apple, meldt Bloomberg

BEIJING (ANP) - China opent mogelijk ook een mededingingsonderzoek naar Apple, nadat dinsdag bekend werd dat de autoriteiten in dat land al een dergelijk onderzoek openen naar Google. De toezichthouders gaan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het Amerikaanse techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.

De maatregel is onderdeel van een bredere aanpak van China tegen Amerikaanse bedrijven, melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Het mogelijke onderzoek naar Apple gaat volgens de bronnen onder meer over het inhouden van onredelijk hoge vergoedingen aan Chinese app-ontwikkelaars van maximaal 30 procent op in-app-aankopen. Het weren van externe betaaldiensten en appwinkels door het techconcern zou de concurrentie kunnen belemmeren, ten koste van Chinese consumenten. Medewerkers van de markttoezichthouder zouden hierover al sinds vorig jaar in gesprek zijn met Apple en app-ontwikkelaars.

De bronnen melden verder dat de Chinese overheid een formeel onderzoek kan starten als Apple zijn beleid niet aanpast. Als de gesprekken goed verlopen, zouden de autoriteiten hiervan afzien. Apple en de toezichthouder hebben niet gereageerd tegenover Bloomberg.

Extra importtarief

Eerder lag Apple al overhoop met onder meer de Chinese techconcerns Tencent en ByteDance over het beleid rond de App Store. De gesprekken met de toezichthouder zouden daaruit zijn voortgekomen.

De Amerikaanse president Donald Trump heeft een extra importtarief van 10 procent op Chinese goederen ingevoerd, dat dinsdag inging. China kwam daarna met vergeldingsmaatregelen. Zo komt het moederbedrijf van modemerken als Calvin Klein en Tommy Hilfiger, PVH Corp, op een lijst van "onbetrouwbare bedrijven". De mededingingsautoriteiten verdenken Google van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.

Meer uit Financieel

7 procent meer loon voor personeel universitaire medische centra

UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.

1 uur geleden
Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

4 uur geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

4 uur geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

5 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

5 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

6 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

8 uur geleden