China opent mogelijk ook onderzoek naar Apple, meldt Bloomberg
BEIJING (ANP) - China opent mogelijk ook een mededingingsonderzoek naar Apple, nadat dinsdag bekend werd dat de autoriteiten in dat land al een dergelijk onderzoek openen naar Google. De toezichthouders gaan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het Amerikaanse techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.
De maatregel is onderdeel van een bredere aanpak van China tegen Amerikaanse bedrijven, melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Het mogelijke onderzoek naar Apple gaat volgens de bronnen onder meer over het inhouden van onredelijk hoge vergoedingen aan Chinese app-ontwikkelaars van maximaal 30 procent op in-app-aankopen. Het weren van externe betaaldiensten en appwinkels door het techconcern zou de concurrentie kunnen belemmeren, ten koste van Chinese consumenten. Medewerkers van de markttoezichthouder zouden hierover al sinds vorig jaar in gesprek zijn met Apple en app-ontwikkelaars.
De bronnen melden verder dat de Chinese overheid een formeel onderzoek kan starten als Apple zijn beleid niet aanpast. Als de gesprekken goed verlopen, zouden de autoriteiten hiervan afzien. Apple en de toezichthouder hebben niet gereageerd tegenover Bloomberg.
Extra importtarief
Eerder lag Apple al overhoop met onder meer de Chinese techconcerns Tencent en ByteDance over het beleid rond de App Store. De gesprekken met de toezichthouder zouden daaruit zijn voortgekomen.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft een extra importtarief van 10 procent op Chinese goederen ingevoerd, dat dinsdag inging. China kwam daarna met vergeldingsmaatregelen. Zo komt het moederbedrijf van modemerken als Calvin Klein en Tommy Hilfiger, PVH Corp, op een lijst van "onbetrouwbare bedrijven". De mededingingsautoriteiten verdenken Google van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.
Meer uit Financieel
KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
2 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.
3 uur geleden