Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China opent mogelijk ook onderzoek naar Apple, meldt Bloomberg

China opent mogelijk ook onderzoek naar Apple, meldt Bloomberg

BEIJING (ANP) - China opent mogelijk ook een mededingingsonderzoek naar Apple, nadat dinsdag bekend werd dat de autoriteiten in dat land al een dergelijk onderzoek openen naar Google. De toezichthouders gaan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het Amerikaanse techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.

De maatregel is onderdeel van een bredere aanpak van China tegen Amerikaanse bedrijven, melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Het mogelijke onderzoek naar Apple gaat volgens de bronnen onder meer over het inhouden van onredelijk hoge vergoedingen aan Chinese app-ontwikkelaars van maximaal 30 procent op in-app-aankopen. Het weren van externe betaaldiensten en appwinkels door het techconcern zou de concurrentie kunnen belemmeren, ten koste van Chinese consumenten. Medewerkers van de markttoezichthouder zouden hierover al sinds vorig jaar in gesprek zijn met Apple en app-ontwikkelaars.

De bronnen melden verder dat de Chinese overheid een formeel onderzoek kan starten als Apple zijn beleid niet aanpast. Als de gesprekken goed verlopen, zouden de autoriteiten hiervan afzien. Apple en de toezichthouder hebben niet gereageerd tegenover Bloomberg.

Extra importtarief

Eerder lag Apple al overhoop met onder meer de Chinese techconcerns Tencent en ByteDance over het beleid rond de App Store. De gesprekken met de toezichthouder zouden daaruit zijn voortgekomen.

De Amerikaanse president Donald Trump heeft een extra importtarief van 10 procent op Chinese goederen ingevoerd, dat dinsdag inging. China kwam daarna met vergeldingsmaatregelen. Zo komt het moederbedrijf van modemerken als Calvin Klein en Tommy Hilfiger, PVH Corp, op een lijst van "onbetrouwbare bedrijven". De mededingingsautoriteiten verdenken Google van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.

Meer uit Financieel

Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

16 minuten geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

3 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

3 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

5 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

6 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

7 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiƫle instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

7 uur geleden