China opent mogelijk ook onderzoek naar Apple, meldt Bloomberg
BEIJING (ANP) - China opent mogelijk ook een mededingingsonderzoek naar Apple, nadat dinsdag bekend werd dat de autoriteiten in dat land al een dergelijk onderzoek openen naar Google. De toezichthouders gaan het beleid van Apple rond de App Store onderzoeken en de vergoedingen die het Amerikaanse techconcern van app-ontwikkelaars vraagt.
De maatregel is onderdeel van een bredere aanpak van China tegen Amerikaanse bedrijven, melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Het mogelijke onderzoek naar Apple gaat volgens de bronnen onder meer over het inhouden van onredelijk hoge vergoedingen aan Chinese app-ontwikkelaars van maximaal 30 procent op in-app-aankopen. Het weren van externe betaaldiensten en appwinkels door het techconcern zou de concurrentie kunnen belemmeren, ten koste van Chinese consumenten. Medewerkers van de markttoezichthouder zouden hierover al sinds vorig jaar in gesprek zijn met Apple en app-ontwikkelaars.
De bronnen melden verder dat de Chinese overheid een formeel onderzoek kan starten als Apple zijn beleid niet aanpast. Als de gesprekken goed verlopen, zouden de autoriteiten hiervan afzien. Apple en de toezichthouder hebben niet gereageerd tegenover Bloomberg.
Extra importtarief
Eerder lag Apple al overhoop met onder meer de Chinese techconcerns Tencent en ByteDance over het beleid rond de App Store. De gesprekken met de toezichthouder zouden daaruit zijn voortgekomen.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft een extra importtarief van 10 procent op Chinese goederen ingevoerd, dat dinsdag inging. China kwam daarna met vergeldingsmaatregelen. Zo komt het moederbedrijf van modemerken als Calvin Klein en Tommy Hilfiger, PVH Corp, op een lijst van "onbetrouwbare bedrijven". De mededingingsautoriteiten verdenken Google van het vormen van een illegaal monopolie. Verdere details over het onderzoek of de verdenkingen maakte de instantie niet bekend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.
4 uur geleden