
China ontwerpt robotarm in strijd tegen coronavirus
PEKING (ANP/RTR) - Onderzoekers aan een grote Chinese universiteit hebben een speciale robotarm ontwikkeld die moet helpen in de strijd tegen het coronavirus. De robot kan speekselmonsters afnemen, echo's uitvoeren en luisteren naar de organen van de patiënt.
Het apparaat is uitgerust met wieltjes en camera's en kan zichzelf desinfecteren. Het is ontworpen zodat artsen niet meer in dezelfde ruimte als de patiënt hoeven te zijn. "Alle dokters zijn ontzettend dapper," zegt professor Zheng van de universiteit van Tsinghua bij Peking, "maar het virus is simpelweg te besmettelijk. Daarom laten we robots nu de gevaarlijkste taken uitvoeren."
Als alles volgens plan loopt, hebben enkele robots zondag hun eerste werkdag. Sommige artsen hebben al wel kritiek: de robots zouden weinig geruststellend zijn voor de zieken.
Het coronavirus is het eerst in China uitgebroken en heeft het land zwaar getroffen. Er zijn daar inmiddels meer dan 80.000 mensen besmet, onder wie veel artsen die met geïnfecteerde patiënten hebben gewerkt. Bijna 3000 mensen zijn aan de gevolgen van het virus overleden.
Meer uit Buitenland
LONDON (ANP/RTR) - De Europese Commissie zal ergens in de komende twee weken een plan presenteren voor het uitfaseren van de import van alle Russische fossiele brandstoffen. Dat kondigde voorzitter Ursula von der Leyen aan na een bijeenkomst over energie in Londen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - UNICEF waarschuwt dat de hulpvoorraden in de Gazastrook bijna op zijn. Doordat Israël geen nieuwe humanitaire hulp toelaat in het gebied zou de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties nauwelijks nog in staat zijn om Palestijnse kinderen de hulp te bieden die ze nodig hebben.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Negen NAVO-landen gaven vorig jaar nog altijd minder uit aan hun verdediging dan het bondgenootschap heeft afgesproken. Dat is er nog een meer dan de NAVO verwachtte. Nederland haalde de norm van 2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) wel nipt, zoals al eerder duidelijk was geworden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de dodelijke Russische luchtaanvallen op Kyiv en spreekt zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin daarop aan. "Vladimir, STOP!", schrijft Trump op Truth Social.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Het publiek kan vanaf zondagochtend een bezoek brengen aan het graf van paus Franciscus in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome. De begrafenis vindt zaterdag plaats.
4 uur geledenPRETORIA (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft niet het idee dat de Verenigde Staten op dit moment veel druk uitoefenen op Rusland om vrede te bereiken. Zelensky suggereerde op een persconferentie in Zuid-Afrika dat Rusland juist de Amerikanen onder druk probeert te zetten.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Het conflict tussen India en Pakistan loopt verder op na een aanval op toeristen in de Indiase regio Kasjmir. De landen hebben over en weer visa ingetrokken, grenzen gesloten en dreigementen geuit. Pakistan zegt tegenmaatregelen te treffen als India optreedt tegen het land.
5 uur geleden