China ontwerpt robotarm in strijd tegen coronavirus
PEKING (ANP/RTR) - Onderzoekers aan een grote Chinese universiteit hebben een speciale robotarm ontwikkeld die moet helpen in de strijd tegen het coronavirus. De robot kan speekselmonsters afnemen, echo's uitvoeren en luisteren naar de organen van de patiënt.
Het apparaat is uitgerust met wieltjes en camera's en kan zichzelf desinfecteren. Het is ontworpen zodat artsen niet meer in dezelfde ruimte als de patiënt hoeven te zijn. "Alle dokters zijn ontzettend dapper," zegt professor Zheng van de universiteit van Tsinghua bij Peking, "maar het virus is simpelweg te besmettelijk. Daarom laten we robots nu de gevaarlijkste taken uitvoeren."
Als alles volgens plan loopt, hebben enkele robots zondag hun eerste werkdag. Sommige artsen hebben al wel kritiek: de robots zouden weinig geruststellend zijn voor de zieken.
Het coronavirus is het eerst in China uitgebroken en heeft het land zwaar getroffen. Er zijn daar inmiddels meer dan 80.000 mensen besmet, onder wie veel artsen die met geïnfecteerde patiënten hebben gewerkt. Bijna 3000 mensen zijn aan de gevolgen van het virus overleden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
5 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
36 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
3 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
4 uur geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.
5 uur geleden