China ontwerpt robotarm in strijd tegen coronavirus
PEKING (ANP/RTR) - Onderzoekers aan een grote Chinese universiteit hebben een speciale robotarm ontwikkeld die moet helpen in de strijd tegen het coronavirus. De robot kan speekselmonsters afnemen, echo's uitvoeren en luisteren naar de organen van de patiënt.
Het apparaat is uitgerust met wieltjes en camera's en kan zichzelf desinfecteren. Het is ontworpen zodat artsen niet meer in dezelfde ruimte als de patiënt hoeven te zijn. "Alle dokters zijn ontzettend dapper," zegt professor Zheng van de universiteit van Tsinghua bij Peking, "maar het virus is simpelweg te besmettelijk. Daarom laten we robots nu de gevaarlijkste taken uitvoeren."
Als alles volgens plan loopt, hebben enkele robots zondag hun eerste werkdag. Sommige artsen hebben al wel kritiek: de robots zouden weinig geruststellend zijn voor de zieken.
Het coronavirus is het eerst in China uitgebroken en heeft het land zwaar getroffen. Er zijn daar inmiddels meer dan 80.000 mensen besmet, onder wie veel artsen die met geïnfecteerde patiënten hebben gewerkt. Bijna 3000 mensen zijn aan de gevolgen van het virus overleden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
1 uur geledenLANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraten krijgen de meerderheid in de Amerikaanse Senaat in handen, voorspellen NBC News, ABC News, CBS News en CNN. Eerder werd al duidelijk dat de Democraten waarschijnlijk een ruime meerderheid in het Huis van Afgevaardigden krijgen. De Senaat was moeilijker, omdat er maar een deel van de zetels op het spel stond in de midterms en deze vooral uit Republikeinse rode staten komen. Met winst in Iowa hebben de Democraten genoeg steun verzameld voor een meerderheid.
3 uur geleden