Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China onderstreept steun voor Noord-Korea na raketlancering

China onderstreept steun voor Noord-Korea na raketlancering

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft andermaal zijn steun uitgesproken voor Noord-Korea, vlak nadat dat land opnieuw een ballistische raket had afgevuurd. Terwijl westerse landen de lancering veroordelen, benadrukt Beijing de goede banden met Pyongyang.

"De traditionele vriendschap tussen China en Noord-Korea is een waardevol goed", zei de Chinese buitenlandminister Wang Yi tegen de Noord-Koreaan Pak Myong-ho, die een delegatie leidt die maandag op bezoek is in Beijing. Volgens Wang hebben China en Noord-Korea elkaar "in het licht van de turbulente internationale situatie" altijd gesteund. Hij zegt dat China bereid is de samenwerking te verstevigen.

Noord-Korea is politiek en economisch sterk afhankelijk van China en beide landen zijn rivalen van de Verenigde Staten, die zaterdag samen met Zuid-Korea een waarschuwing uitspraken tegen Noord-Korea. Washington en Seoul stelden dat elke nucleaire aanval het einde zou betekenen van het Noord-Koreaanse regime. Pyongyang vatte dat op als een provocatie en reageerde met het afvuren van de ballistische raket. De spanningen in de regio lopen geregeld hoog op door Noord-Koreaanse lanceringen of Zuid-Koreaanse en Amerikaanse militaire oefeningen. De lanceringen van de Noord-Koreaanse ballistische raketten zijn door de VN-Veiligheidsraad verboden.

Meer uit Buitenland

Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

1 uur geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

1 uur geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

3 uur geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

3 uur geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

5 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

6 uur geleden