China oefent 'precisieaanvallen' rondom Taiwan
TAIPEI (ANP/AFP) - Chinese gevechtsvliegtuigen en oorlogsschepen omsingelen voor de tweede dag van een driedaagse militaire oefening de eilandstaat Taiwan. Volgens Chinese staatsmedia worden er zondag "precisieaanvallen op belangrijke doelen op het eiland Taiwan en de omringende wateren" gesimuleerd. De Verenigde Staten riep op tot terughoudendheid en waarschuwde dat zij de acties van Beijing op de voet volgen.
Volgens het Taiwanese ministerie van Defensie waren er zondag negen Chinese oorlogsschepen en 58 vliegtuigen actief rondom het eiland.
De oefening volgt op een bezoek van de Taiwanese president Tsai Ing-wen aan de Verenigde Staten. Zij ontmoette daar ook de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Kevin McCarthy. Dit zorgde voor woede in Beijing, omdat de Chinese regering Taiwan als zijn eigen territorium beschouwt. De militaire driedaagse training dient als waarschuwing tegen "provocaties van separatisten die Taiwanese onafhankelijkheid nastreven", zei een woordvoerder van het Chinese leger eerder.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
8 uur geleden