China nu grootste exporteur auto's door verkoopsprong Rusland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China verkocht in het eerste kwartaal van dit jaar meer auto's in het buitenland dan welk ander land dan ook, vooral als gevolg van een stijging van de verkoop aan klanten in Rusland.
De Chinezen exporteerden in de eerste drie maanden van het jaar 1,07 miljoen auto's. Daarmee werd Japan van de eerste plek gestoten. Volgens onderzoeksbureau AlixPartners leverde China 112.000 auto's aan Rusland. Dat zijn er ongeveer evenveel als in heel 2022. Westerse autofabrikanten zijn gestopt met de verkoop aan Rusland sinds de oorlog in Oekraïne. China doet dat nog wel.
De marktonderzoekers voorzien dat de Chinezen ook hun marktaandelen in Europa en de Verenigde Staten flink gaat uitbreiden de komende jaren. Tegen 2026 stijgt deze export naar verwachting met 67 procent.
Ook op de Nederlandse wegen verschijnen steeds meer Chinese automerken, viel eerder op te maken uit cijfers van brancheorganisatie RAI Vereniging. Inmiddels telt ons land al zo'n 13 automerken uit het land. Het gaat om onder meer Aiways, BYD, Hongqi, Polestar, Xpeng en Lynk & Co.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
7 uur geleden