Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China nu grootste exporteur auto's door verkoopsprong Rusland

China nu grootste exporteur auto's door verkoopsprong Rusland

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China verkocht in het eerste kwartaal van dit jaar meer auto's in het buitenland dan welk ander land dan ook, vooral als gevolg van een stijging van de verkoop aan klanten in Rusland.

De Chinezen exporteerden in de eerste drie maanden van het jaar 1,07 miljoen auto's. Daarmee werd Japan van de eerste plek gestoten. Volgens onderzoeksbureau AlixPartners leverde China 112.000 auto's aan Rusland. Dat zijn er ongeveer evenveel als in heel 2022. Westerse autofabrikanten zijn gestopt met de verkoop aan Rusland sinds de oorlog in Oekraïne. China doet dat nog wel.

De marktonderzoekers voorzien dat de Chinezen ook hun marktaandelen in Europa en de Verenigde Staten flink gaat uitbreiden de komende jaren. Tegen 2026 stijgt deze export naar verwachting met 67 procent.

Ook op de Nederlandse wegen verschijnen steeds meer Chinese automerken, viel eerder op te maken uit cijfers van brancheorganisatie RAI Vereniging. Inmiddels telt ons land al zo'n 13 automerken uit het land. Het gaat om onder meer Aiways, BYD, Hongqi, Polestar, Xpeng en Lynk & Co.

Meer uit Financieel

Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

53 minuten geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

53 minuten geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

8 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

8 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

9 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

10 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden