China noemt vrees voor cyberspionage bij Spelen ongegrond
DEN HAAG (ANP) - Een woordvoerder van de Chinese ambassade in Den Haag noemt de vrees voor digitale spionage "volledig ongegrond". Sportkoepel NOC*NSF bevestigde dinsdag berichtgeving in de Volkskrant dat het voor de Olympische Spelen in Beijing verschillende maatregelen op het gebied van cybersecurity heeft genomen. Volgens de krant hebben sporters het advies gekregen om hun eigen telefoons en laptops thuis te laten. Ook zou de begeleidingsstaf van TeamNL 'schone' apparatuur meekrijgen, dus apparatuur waarop geen oude gegevens staan die dan mogelijk in Chinese handen kunnen vallen.
China staat bekend om de internetcensuur. Via 'The Great Firewall' worden heel wat buitenlandse websites en apps in China geblokkeerd. Veiligheidsexperts en ook mensenrechtenorganisaties waarschuwen al geruime tijd voor digitale spionage en 'online-surveillance' door de Chinezen. Nederlandse journalisten die naar Beijing gaan voor de Winterspelen hebben ook het advies gekregen om telefoons en laptops mee te nemen die achteraf weggegooid of volledig geformatteerd kunnen worden.
De ambassade stelt in een verklaring dat China fel gekant is tegen cyberspionage "in welke vorm dan ook" en zich juist sterk maakt voor de beveiliging van netwerken en informatie. "De afgelopen jaren heeft China verschillende wetten ingevoerd, waaronder de wet op de cyberveiligheid, de wet op de gegevensbeveiliging en de wet op de bescherming van persoonsgegevens. De privacy en de informatiebeveiliging van alle Chinese burgers en buitenlandse bezoekers aan China zijn allemaal goed beschermd volgens de wet. China heeft er alle vertrouwen in dat het een gestroomlijnde, veilige en schitterende Olympische Winterspelen zal organiseren", aldus de ambassade.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
18 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
9 uur geleden