China noemt militaire oefeningen waarschuwing voor VS
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft recent militaire oefeningen rond Taiwan gehouden als "serieuze waarschuwing" aan de Verenigde Staten, meldden staatsmedia. President Joe Biden sprak dinsdag in Tokio met de leiders van India, Japan en Australië over onder meer de toenemende dreiging van China voor Taiwan.
Beijing beschouwt Taiwan als afvallige provincie en reageerde eerder deze week woest op opvallende uitspraken van Biden, die zei dat de VS bereid zijn de eilandstaat met geweld te verdedigen tegen Chinese agressie. Een woordvoerder van Biden zwakte die woorden kort daarna af. Zelf voegde de president daar later aan toe dat het Amerikaanse beleid ten aanzien van Taiwan ongewijzigd is.
Terwijl de leiders van de zogeheten Quad overlegden in Tokio, vlogen er dinsdag Chinese en Russische gevechtsvliegtuigen gezamenlijk boven de Japanse Zee. De Japanse defensieminister Nubuo Kishi noemde die vluchten "provocaties". Volgens China ging het om een gezamenlijke luchtpatrouille, die onderdeel is van een jaarlijkse militaire oefening.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
3 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
4 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
5 uur geleden