China noemt exportbeleid EU onlogisch
BEIJING (ANP/AFP) - China zegt het exportbeleid van de Europese Unie "onlogisch" te vinden. Het landenblok verklaarde in de aanloop naar een top met de Chinese regering de eigen markt te willen beschermen, maar ook meer te willen exporteren naar het Aziatische land.
"Als de EU aan de ene kant strenge beperkingen oplegt voor de export naar China van hightechproducten, maar aan de andere kant de export naar China aanzienlijk hoopt te verhogen, vrees ik dat de logica ontbreekt", zei een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Onder andere de export van hoogwaardige machines voor de productie van chips naar China door ASML is sterk beperkt. Dit jaar besloot Nederland de regels voor die export aan te scherpen.
Lange tijd onvrede
Europese Commissie-voorzitter Ursula von der Leyen en haar collega Charles Michel van de raad van EU-regeringsleiders doen donderdag China aan voor een top met de Chinese president Xi Jinping. Voorafgaand aan die ontmoeting zei Von der Leyen dat de EU het niet blijft accepteren dat China veel meer exporteert dan het importeert uit de 27 lidstaten.
In Europa leeft ook al lange tijd onvrede over het afschermen van de Chinese markt, door bijvoorbeeld de eigen ondernemingen sterk te subsidiëren en buitenlandse bedrijven buiten te houden. De EU heeft volgens Von der Leyen "instrumenten om onze markt te beschermen" maar geeft de voorkeur aan oplossingen waar onderhandelingen aan voorafgaan.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
11 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden