China noemt exportbeleid EU onlogisch
BEIJING (ANP/AFP) - China zegt het exportbeleid van de Europese Unie "onlogisch" te vinden. Het landenblok verklaarde in de aanloop naar een top met de Chinese regering de eigen markt te willen beschermen, maar ook meer te willen exporteren naar het Aziatische land.
"Als de EU aan de ene kant strenge beperkingen oplegt voor de export naar China van hightechproducten, maar aan de andere kant de export naar China aanzienlijk hoopt te verhogen, vrees ik dat de logica ontbreekt", zei een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Onder andere de export van hoogwaardige machines voor de productie van chips naar China door ASML is sterk beperkt. Dit jaar besloot Nederland de regels voor die export aan te scherpen.
Lange tijd onvrede
Europese Commissie-voorzitter Ursula von der Leyen en haar collega Charles Michel van de raad van EU-regeringsleiders doen donderdag China aan voor een top met de Chinese president Xi Jinping. Voorafgaand aan die ontmoeting zei Von der Leyen dat de EU het niet blijft accepteren dat China veel meer exporteert dan het importeert uit de 27 lidstaten.
In Europa leeft ook al lange tijd onvrede over het afschermen van de Chinese markt, door bijvoorbeeld de eigen ondernemingen sterk te subsidiëren en buitenlandse bedrijven buiten te houden. De EU heeft volgens Von der Leyen "instrumenten om onze markt te beschermen" maar geeft de voorkeur aan oplossingen waar onderhandelingen aan voorafgaan.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.
25 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht lager geopend. Shell verloor 1,2 procent. De olieprijzen gingen flink omlaag door berichten dat Iran en de Verenigde Staten een diplomatieke oplossing willen vinden om een einde te maken aan de oorlog in het Midden-Oosten. Qatar heeft de afgelopen dagen als bemiddelaar opgetreden bij vredesoverleg tussen de partijen.
2 uur geledenASSE (ANP/BELGA) - Vriezers en koelkasten van de Belgische supermarktketen Delhaize zijn gehackt, melden Belgische media maandagochtend. De zusterketen van Albert Heijn spreekt van een "IT-incident" bij koelinstallaties. Zeker veertig supermarkten zouden zijn getroffen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.
3 uur geleden