Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China noemt anti-dumpingmaatregel voor brandy uit EU 'legitiem'

China noemt anti-dumpingmaatregel voor brandy uit EU 'legitiem'

BEIJING (ANP/RTR) - De voorlopige maatregelen die China heeft aangekondigd om het dumpen van brandy uit de Europese Unie op de Chinese markt tegen te gaan zijn "legitieme handelsremedies", verklaarde het Chinese ministerie van Handel woensdag.

China kondigde de antidumpingmaatregelen een dag eerder aan. Vanaf vrijdag moeten importeurs een waarborgsom aan de Chinese douane verstrekken bij het invoeren van de brandewijn uit de EU. Onder de maatregelen vallen Franse merken zoals Hennessy en Remy Martin.

Volgens de Chinezen toont onderzoek aan dat de dumping van Europese brandy "substantiële schade" toebrengt aan de binnenlandse industrie. De handelsspanningen zijn sterk toegenomen sinds de Europese Commissie vorige week besloot door te gaan met het opleggen van heffingen op in China geproduceerde elektrische voertuigen, wat heeft geleid tot de grootste handelsruzie met Beijing in tien jaar.

Meer uit Financieel

Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

1 uur geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

1 uur geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

1 uur geleden
Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

2 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

2 uur geleden
Spanje onderzoekt X, Meta en TikTok om AI-kindermisbruikmateriaal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.

2 uur geleden
Overlijden Franse baby's mogelijk niet te linken aan babyvoeding

PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.

3 uur geleden