
'China nodigt onderhandelaars VS uit'
PEKING (ANP) - China's toponderhandelaar heeft zijn Amerikaanse collega's uitgenodigd voor een nieuwe overlegronde. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. De Chinese vicepremier Liu He bracht die uitnodiging voor gesprekken in Peking over aan de Amerikaanse handelsgezant Robert Lighthizer en minister van Financiën Steven Mnuchin.
De Amerikanen zouden hebben aangegeven wel bereid te zijn de Stille Oceaan over te steken, maar dan willen ze wel de toezegging dat China afspraken wil maken over de bescherming van intellectueel eigendom, het stopzetten van de gedwongen overdracht van technologie en de aankoop van agrarische producten. Die onderwerpen zijn voor de VS zo belangrijk dat het slagen van een voorlopige deal ervan afhangt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De handelssituatie voor de Europese staalindustrie blijft ook na de handelsdeal met de Verenigde Staten "dramatisch". Er komt voor veel producten een heffing van 15 procent, maar voor staal blijft die 50 procent. President van de Europese Commissie Ursula von der Leyen hintte er zondag op dat het tarief voor staal wordt geschrapt als er over bepaalde zaken overeenstemming wordt bereikt, maar daar durft branchevereniging EUROFER nog niet op te rekenen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de Nederlandse landbouw is met de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie erger voorkomen. Voor de meeste Nederlandse landbouwproducten golden in de VS al importheffingen, zegt Klaas Johan Osinga, beleidsspecialist bij land- en tuinbouwvereniging LTO. Met het zondag afgesproken algemene tarief van 15 procent komt daar in veel gevallen iets bij, maar een dreigend tarief van 30 procent is afgewend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hoeven naar verwachting niet te vrezen dat Amerikaanse producten, zoals Harley-Davidson-motoren of Levi's-spijkerbroeken, hier opeens flink duurder worden. Door de handelsdeal die de Europese Unie heeft gesloten met de Verenigde Staten lijken Europese tegenmaatregelen er nu niet te komen. Daarmee wordt een direct effect van het handelsconflict voor Nederlandse consumenten afgewend, schatten verschillende economen in.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Temu doet te weinig om de verkoop van illegale producten tegen te gaan. Dat meldde de Europese Commissie maandag op basis van de eerste bevindingen in een onderzoek naar de Chinese webshop. Volgens Brussel lopen Europese consumenten een hoog risico om illegale producten op het platform tegen te komen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič is er "honderd procent zeker van" dat de handelsdeal die nu gesloten is met de Verenigde Staten beter is dan een handelsoorlog. Daarmee reageerde hij in een persconferentie op de kritische geluiden vanuit sommige EU-lidstaten op de 15 procent wederkerige importtarieven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Veel details over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten moeten nog worden uitgewerkt, laten meerdere EU-bronnen weten. Hoewel president van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Amerikaanse president Donald Trump het zondag eens werden over 15 procent wederzijdse tarieven, gaan onderhandelingen over eventuele uitzonderingen op een lager niveau nog altijd verder. Een gezamenlijke verklaring hierover komt mogelijk eind deze week, verwachten de bronnen.
3 uur geledenMOSKOU/BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Het handelsakkoord tussen de EU en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump is volgens Rusland "een zware klap voor de Europese industrie".
3 uur geleden