Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China neemt wraak en verbiedt BBC World News

China neemt wraak en verbiedt BBC World News

PEKING (ANP/RTR) - China heeft BBC World News verboden als vergelding voor het Britse besluit om de Chinese staatszender CGTN uit de lucht te halen in het Verenigd Koninkrijk. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet de Britse autoriteiten onlangs al "politieke redenen" te hebben voor het aanpakken van de Engelstalige nieuwszender CGTN.

Volgens de Britten wordt CGTN gecontroleerd door de Chinese Communistische Partij en dat is niet toegestaan. Het regime in Peking had al meteen gedreigd met tegenmaatregelen. China vindt dat de BBC niet "onpartijdig" en niet "waarheidsgetrouw" bericht, melden Chinese media. Eerder klonk het al dat de zender zich schuldig maakt aan het verspreiden van "nepnieuws" over de coronapandemie.

De BBC reageerde teleurgesteld op het Chinese besluit. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab sprak van een "onaanvaardbare beknotting van de persvrijheid". De stap zal China’s reputatie alleen maar verder schaden, twitterde de bewindsman.

Het Chinese BBC-verbod is de jongste escalatie in het conflict tussen Peking en Londen. Zij liggen al met elkaar in de clinch over onder meer het Chinese beleid rond de voormalige Britse kolonie Hongkong en het Britse besluit om het Chinese Huawei te weren uit het 5G-netwerk in het Verenigd Koninkrijk.

Meer uit Buitenland

Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

16 minuten geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

1 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

1 uur geleden
NASA verandert programma om op maan te komen

CAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.

1 uur geleden
Israëlisch hof pauzeert verbod op 37 hulporganisaties in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.

2 uur geleden
VK trekt diplomatieke staf tijdelijk terug uit Iran

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk haalt tijdelijk zijn diplomatieke staf terug uit Iran. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aanleiding voor de stap zijn "informatie over regionale risico's" en de veiligheidssituatie aldaar. Consulaire hulp wordt vooralsnog op afstand of op een andere locatie geboden. Het Verenigd Koninkrijk geeft, net als Nederland, al langere tijd een rood reisadvies uit voor heel Iran.

2 uur geleden
IAEA: Iran bewaarde sterk verrijkt uranium in Isfahan

WENEN (ANP/RTR/AFP) - Iran bewaarde een deel van zijn sterk verrijkte uranium in een ondergrondse opslag in Isfahan. Dat meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het gaat om dezelfde locatie als waar in juni vorig jaar door Israël en de VS gezamenlijk zware bombardementen werden uitgevoerd. Daarbij werden onder meer "bunkerbusters" ingezet, al richtten die niet de beoogde schade aan.

2 uur geleden