China neemt maatregelen na corona-uitbraken
PEKING (ANP/AFP) - China neemt maatregelen om te voorkomen dat nieuwe lokale uitbraken van het coronavirus zich verder over het land verspreiden. Het land meldde dinsdag 68 nieuwe besmettingen in een etmaal en dat was het hoogste aantal sinds april.
De meeste besmettingen, 57, waren ontdekt in regio Xinjang in het noordwesten van China. Na een uitbraak zijn daar miljoenen mensen getest en waren er al beperkende maatregelen in de regionale hoofdstad Urumqi.
Zes andere besmettingen waren in de industriestad Dalian in de provincie Liaoning waar vorige week een uitbraak was op een vismarkt. Volgens de gezondheidsautoriteiten is die uitbraak al verspreid over negen steden in vijf andere regio's, onder andere in de 1500 kilometer verderop gelegen stad Fuzhou in de provincie Fujian. De autoriteiten daar gaan naar eigen zeggen in een "oorlogsstand" nadat bij een reiziger uit Dalian het virus was vastgesteld. Ook in Peking werd bij iemand die uit Dalian kwam het virus gevonden.
China heeft het virus, dat in december in de stad Wuhan voor het eerst de kop op stak, door een reeks beperkingen grotendeels onder controle gebracht en wil een tweede golf voorkomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
11 uur geleden