China neemt maatregelen na corona-uitbraken
PEKING (ANP/AFP) - China neemt maatregelen om te voorkomen dat nieuwe lokale uitbraken van het coronavirus zich verder over het land verspreiden. Het land meldde dinsdag 68 nieuwe besmettingen in een etmaal en dat was het hoogste aantal sinds april.
De meeste besmettingen, 57, waren ontdekt in regio Xinjang in het noordwesten van China. Na een uitbraak zijn daar miljoenen mensen getest en waren er al beperkende maatregelen in de regionale hoofdstad Urumqi.
Zes andere besmettingen waren in de industriestad Dalian in de provincie Liaoning waar vorige week een uitbraak was op een vismarkt. Volgens de gezondheidsautoriteiten is die uitbraak al verspreid over negen steden in vijf andere regio's, onder andere in de 1500 kilometer verderop gelegen stad Fuzhou in de provincie Fujian. De autoriteiten daar gaan naar eigen zeggen in een "oorlogsstand" nadat bij een reiziger uit Dalian het virus was vastgesteld. Ook in Peking werd bij iemand die uit Dalian kwam het virus gevonden.
China heeft het virus, dat in december in de stad Wuhan voor het eerst de kop op stak, door een reeks beperkingen grotendeels onder controle gebracht en wil een tweede golf voorkomen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
2 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
5 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
6 uur geleden