China neemt maatregelen na corona-uitbraken
PEKING (ANP/AFP) - China neemt maatregelen om te voorkomen dat nieuwe lokale uitbraken van het coronavirus zich verder over het land verspreiden. Het land meldde dinsdag 68 nieuwe besmettingen in een etmaal en dat was het hoogste aantal sinds april.
De meeste besmettingen, 57, waren ontdekt in regio Xinjang in het noordwesten van China. Na een uitbraak zijn daar miljoenen mensen getest en waren er al beperkende maatregelen in de regionale hoofdstad Urumqi.
Zes andere besmettingen waren in de industriestad Dalian in de provincie Liaoning waar vorige week een uitbraak was op een vismarkt. Volgens de gezondheidsautoriteiten is die uitbraak al verspreid over negen steden in vijf andere regio's, onder andere in de 1500 kilometer verderop gelegen stad Fuzhou in de provincie Fujian. De autoriteiten daar gaan naar eigen zeggen in een "oorlogsstand" nadat bij een reiziger uit Dalian het virus was vastgesteld. Ook in Peking werd bij iemand die uit Dalian kwam het virus gevonden.
China heeft het virus, dat in december in de stad Wuhan voor het eerst de kop op stak, door een reeks beperkingen grotendeels onder controle gebracht en wil een tweede golf voorkomen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
3 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
15 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
15 uur geleden